Mężczyzna, który włamał się do pomieszczenia, rozbijając okno, został zaskoczony przez właścicieli posesji. Zanim jednak udało mu się zbiec z łupem, jakim miała być piła łańcuchowa, postanowił zaspokoić pragnienie. Wypił aż 9 butelek domowego wina, co najwyraźniej utrudniło mu ucieczkę.
Odurzonego 52-latka zatrzymali sami domownicy, którzy następnie przekazali go policji. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.
Jak przypominają policjanci, usiłowanie kradzieży z włamaniem jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Oznacza to, że nawet jeśli sprawca nie zdąży zabrać skradzionego mienia, może ponieść odpowiedzialność karną.
Apel policji
Policja przypomina o konieczności zabezpieczenia swoich posesji. Warto zainwestować w dobrej jakości zamki, alarmy oraz monitoring. W przypadku zauważenia podejrzanych osób lub sytuacji należy niezwłocznie powiadomić służby.
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie apeluje do mieszkańców o czujność i wzajemną pomoc w dbaniu o bezpieczeństwo.



![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)

![Ciało 55-letniego turysty z Nowego Sącza odnalezione w Tatrach. Tragiczny finał [FOTO] Turysta z Nowego Sącza, poszukiwania polskiego turysty w Tatrach, tragedia na Bystrej w Tatrach, tragiczny finał poszukiwań polskiego turysty, słowackie Tatry](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-cialo-55-letniego-turysty-z-nowego-sacza-odnalezione-w-tatrach-tragiczny-final-foto-1761348761.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze