Dlaczego „Miniatury” podbijają serca słuchaczy?
Album „Miniatury” to coś więcej niż zbiór piosenek. To spójna opowieść dźwiękowa, która od pierwszych nut wciąga w świat subtelnych emocji i bogatych aranżacji. Inspiracje muzyką filmową, jazz-bluesową oraz balladą artystyczną tworzą unikalne połączenie, które zadowoli najbardziej wymagających melomanów.
Karolina Omańska, autorka wszystkich kompozycji, stworzyła dzieło, które charakteryzuje się filmową narracją i przestrzennymi aranżacjami. Artystka świadomie operuje dynamiką, budując napięcie i pozwalając słuchaczowi na pełne doświadczenie każdej miniatury. Jak sama podkreśla, jej celem było stworzenie materiału „do spokojnego słuchania, bez pośpiechu – coś, co będzie towarzyszyć refleksji i chwilom wyciszenia”. W dobie cyfrowego zgiełku, taka filozofia muzyczna staje się niezwykle cennym towarem.
Analogowe ciepło winylu: Powrót do korzeni
Premiera „Miniatur” na winylu to doskonała wiadomość dla wszystkich entuzjastów audiofilskiego brzmienia. Winyl, z jego charakterystycznym „ciepłem” i głębią dźwięku, potrafi wydobyć z kompozycji Karoliny Omańskiej jeszcze więcej niuansów. To idealna okazja, by celebrować muzykę w tradycyjny sposób, dając sobie przestrzeń na pełne skupienie i zanurzenie się w analogowym świecie. Wzrost popularności winyli w ostatnich latach świadczy o tym, że coraz więcej osób poszukuje autentycznych i namacalnych doznań muzycznych, a „Miniatury” w tej formie z pewnością spełnią te oczekiwania.
Gwiazdorski skład na „Miniaturach”
Album „Miniatury” to także efekt współpracy z wybitnymi muzykami, co świadczy o wysokiej jakości artystycznej przedsięwzięcia. Do nagrań zaproszeni zostali:
Apostolis Anthimos
Sebastian Riedel
Michał Kapczuk
Paweł Stępień
Agata Zamirska
Dariusz Gola
Ilona Sojda
Wiesław Foryś
Małgorzata Godlewska
Anna Czarnomska
Taka plejada talentów gwarantuje niezwykłe brzmienie i dopracowanie każdego detalu. Materiał został zarejestrowany w renomowanym studiu MaqRecords, a nad dźwiękiem czuwali doświadczeni specjaliści: Jarosław Toifl i producent Marcin Majewski.
Gdzie posłuchać „Miniatur”?
Jeśli szukasz muzyki, która ukoi zmysły, zainspiruje do refleksji i przeniesie Cię w świat głębokich emocji, „Miniatury” Karoliny Omańskiej to pozycja obowiązkowa. Album jest dostępny w wersji CD (od 2023 roku) oraz najnowszej – winylowej. Szukaj go w dobrych sklepach muzycznych oraz na platformach streamingowych, by dać się ponieść tej wyjątkowej podróży dźwiękowej.




![Poważny wypadek na DW958 w Czarnym Dunajcu: Trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA] Wypadek drogowy, Czarny Dunajec, DW 958, zderzenie samochodów, kolizja, ranni, policja Nowy Targ, utrudnienia w ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, karetki pogotowia, ulica Jana Pawła II](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-powazny-wypadek-na-dw958-w-czarnym-dunajcu-trzy-osoby-w-szpitalu-zdjecia-1762266086.jpg)
![Wisła Kraków wygrywa w Głogowie. Niezawodny Rodado znów strzela [FILM] Wisła Kraków, Chrobry Głogów, Betclic 1 Liga, Biała gwiazda, Kraków, Głogów, piłka nożna](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-wisla-krakow-wygrywa-w-glogowie-niezawodny-rodado-znow-strzela-film-1762102336.jpg)
![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze