Zgłaszający informował, że kierowca volvo jechał z dużą prędkością z Wolbromia w kierunku Trzyciąża, gdy nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup telekomunikacyjny. Siła uderzenia była tak duża, że słup został przewrócony na jezdnię, blokując ruch innym pojazdom.
Jeden ze świadków zdarzenia zatrzymał się, aby sprawdzić, co się stało. Podczas rozmowy z kierowcą volvo wyczuł od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna wkrótce potem oddalił się z miejsca zdarzenia pieszo w kierunku miejscowości Jangrot. Świadek natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję.
Na miejsce zdarzenia wysłano patrol z wolbromskiego komisariatu oraz funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Olkusz. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu, którym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo weryfikacja w systemie informatycznym wykazała, że 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia.
Warto wspomnieć, że to nie pierwsze tego typu zdarzenie z udziałem 35-latka. W tym roku policjanci już raz interweniowali wobec niego, gdy kierował tym samym samochodem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
Jeśli potwierdzi się, że 35-latek kierował volvo w stanie nietrzeźwości bez prawa jazdy i spowodował kolizję drogową, poniesie surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Sprawa jest w toku. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Apel do kierowców
Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że alkohol i kierowanie pojazdem to śmiertelnie niebezpieczne połączenie. Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu! Nawet niewielka ilość może znacząco obniżyć nasze reakcje i zwiększyć ryzyko kolizji.
Pamiętajmy również o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze.
Dbajmy o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego!



![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)

![Ciało 55-letniego turysty z Nowego Sącza odnalezione w Tatrach. Tragiczny finał [FOTO] Turysta z Nowego Sącza, poszukiwania polskiego turysty w Tatrach, tragedia na Bystrej w Tatrach, tragiczny finał poszukiwań polskiego turysty, słowackie Tatry](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-cialo-55-letniego-turysty-z-nowego-sacza-odnalezione-w-tatrach-tragiczny-final-foto-1761348761.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze