W niedzielę, 16 czerwca o godzinie 5:00 wybuchł pożar w zabytkowym drewnianym kościele pw. Świętej Heleny w Nowym Sączu. Ogień strawił konstrukcję budynku oraz zabytkowe wyposażenie, w tym ołtarz, rzeźby i obrazy. Wstępne straty oszacowano na ponad milion złotych.
Już od samego początku nadzorujący sprawę prokurator oraz sądeccy policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawcy tego tragicznego zdarzenia. Dokładne oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków oraz analiza zapisu z monitoringu doprowadziły do wytypowania podejrzanego.
21 czerwca 22-letni mieszkaniec Nowego Sącza został zatrzymany przez kryminalnych. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru zabytkowego kościoła, za co grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd, biorąc pod uwagę charakter przestępstwa i wysokie straty, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.
Sprawa jest nadal w toku. Trwają czynności mające na celu zebranie pełnego materiału dowodowego i wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.
Zatrzymanie podejrzanego to ważny krok w kierunku wymierzenia sprawiedliwości za zniszczenie cennego zabytku i straty o ogromnej wartości historycznej i kulturowej.






![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)

![Ciało 55-letniego turysty z Nowego Sącza odnalezione w Tatrach. Tragiczny finał [FOTO] Turysta z Nowego Sącza, poszukiwania polskiego turysty w Tatrach, tragedia na Bystrej w Tatrach, tragiczny finał poszukiwań polskiego turysty, słowackie Tatry](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-cialo-55-letniego-turysty-z-nowego-sacza-odnalezione-w-tatrach-tragiczny-final-foto-1761348761.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze