Podczas Igrzysk Europejskich konkurencje wspinaczkowe odbywają się w Tarnowie. Stamtąd pochodzą siostry Kałuckie, ale tym razem mogła startować tylko Natalia. Jej start był praktycznie perfekcyjny, bo zdobyła złoty medal.
Tarnów to też rodzinna miejscowość Marcina Dzieńskiego. Wicemistrz Europy, choć rywalizacji nie wygrał, też może być zadowolony ze swojego występu.
W ćwierćfinale Polak pobił nawet rekord życiowy. 15-metrową ściankę pokonał w 5,422 s. W półfinale jednak popełnił błąd i przegrał rywalizację z Austriakiem, Lukasem Knappem.
Polacy rządzą na ściance w Tarnowie!
Polakowi została więc rywalizacja o brązowy medal. W niej spisał się bardzo dobrze. Osiągnął czas 5,466 s i pokonał Francuza Pierre'a Rebreyenda.
Ostatecznie Polak zajął więc trzecie miejsce. Rywalizację wygrał jego pogromca z półfinału, Lukas Knapp, który w finale wygrał z Marceau'em Garnierem.
Na ściance wspinaczkowej, do dorobku Polski, na Igrzyskach Europejskich 2023, wpadły aż 3 medale. To bardzo optymistyczny fakt, w kontekście zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.




![Policja publikuje nagranie dramatycznej akcji w Myślenicach [FILM] Policja publikuje nagranie dramatycznej akcji w Myślenicach [FILM]](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-policja-publikuje-nagranie-dramatycznej-akcji-w-myslenicach-film-1765550099.jpg)
![Dramatyczny wypadek w Sieprawiu. Nie żyje 21-letni kierowca, LPR w akcji [ZDJĘCIA] Siepraw, wypadek drogowy, tragiczny wypadek, tragedia w sieprawiu, tragedia w powiecie myślenickim, akcja ratunkowa, reanimacja](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-tragiczny-wypadek-w-sieprawiu-kierowca-reanimowany-lpr-w-akcji-zdjecia-1765206123.jpg)
![Nie żyje mężczyzna, który wpadł do rzeki Tymówki w Tworkowej [FOTO] Tworkowa, powiat brzeski, na sygnale, tragiczna wiadomość, wypadek, mężczyzna wpadł do rzeki](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-nie-zyje-mezczyzna-ktory-wpadl-do-rzeki-tymowki-w-tworkowej-foto-1765201896.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze