Witold Skupień "Sportowcem Bez Barier" w Plebiscycie na Sportowca Roku

Wielkie wyróżnienie otrzymał podczas Gali Mistrzów Sportu w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku 2023 Witold Skupień. Niepełnosprawny sportowiec z Podhala został nagrodzony statuetką w kategorii Sport Bez Barier.
Na zdjęciu biegacz narciarski Witold Skupień z żoną
Biegacz narciarski Witold Skupień z nagrodą w kategorii Sport Bez Barier

Witold Skupień, niepełnosprawny biegacz narciarski z Nowego Targu i zawodnik ZOMA Team oraz podopieczny trenera Wiesława Cempy ma za sobą znakomity okres czasu. W 2023 roku sportowiec klubu Obidowiec Obidowa zdobył złoty i srebrny medal Mistrzostw Świata w biegach narciarskich osób niepełnosprawnych, które odbyły się w szwedzkim Ostersund. Wygrał bieg na 18 kilometrów techniką klasyczną, a na dystansie 10 kilometrów "łyżwą" przegrał tylko z Kanadyjczykiem Markiem Arendzem.

W 89 Plebiscycie Przeglądu Sportowego Witold Skupień został nominowany wraz z Kingą Dróżdż i Kamilem Otowskim na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku w kategorii "SPORT BEZ BARIER". - Mam nadzieję że się wyrobię na Galę bo rano czekają mnie jeszcze interwały na trasach biegowych COS OPO Zakopane. Do zobaczenia - pisał w mediach społecznościowych biegacz narciarski.

Laureatem nagrody Sport Bez Barier został mistrz oraz wicemistrz świata - biegacz narciarski Witold Skupień, a statuetkę wręczył Edward Miszczak. - Chciałem podziękować mojej żonie, która powiedziała mi po nieudanych Igrzyskach Paraolimpijskich, że to nie czas kończyć karierę. Dwa lata później sięgnąłem po złoto Mistrzostw Świata - powiedział sportowiec podczas gali.