Na miejsce natychmiast wezwano pomoc. Do akcji ratunkowej wkroczyli strażacy z JRG Bochnia, OSP Rdzawa, OSP Kamionna i OSP Trzciana, a także naziemny zespół ratownictwa medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Do czasu przybycia śmigłowca LPR ratownicy medyczni i strażacy prowadzili reanimację dziecka. Dzięki ich szybkiej akcji i profesjonalizmowi udało się przywrócić mu funkcje życiowe.
Ciężko ranny dwulatek został przetransportowany śmigłowcem do jednego z krakowskich szpitali. Tam walczy o życie.
Dokładne okoliczności zdarzenia bada policja.
Policja apeluje do wszystkich rodziców i opiekunów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zabawy dzieci w pobliżu zbiorników wodnych. Nawet krótka chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje.
Pamiętajmy! Bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze!







![Nocny pożar w Nowej Hucie. Czujka dymu zapobiegła tragedii na ul. Wyciąskiej [ZDJĘCIA] OSP Przylasek Rusiecki, pożar w nowej hucie, Nowa Huta, Kraków, ulica wyciąska w Krakowie, nocny pożar w nowej hucie](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-nocny-pozar-w-nowej-hucie-czujka-dymu-zapobiegla-tragedii-na-ul-wyciaskiej-zdjecia-1773200453.png)
Napisz komentarz
Komentarze