Z relacji służb ratunkowych wynika, że do zdarzenia doszło na DK44 w Zatorze. Policjanci z oświęcimskiej drogówki, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce, ustalili wstępny przebieg wydarzeń. Według ich ustaleń, kierowca Hyundaia, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam doszło do silnego, czołowego zderzenia z Mercedesem, którym podróżował 44-letni mieszkaniec województwa pomorskiego.
Szokujące jest to, że po zderzeniu kierowca Hyundaia, zamiast udzielić pomocy i pozostać na miejscu, opuścił swój pojazd i pieszo oddalił się w nieznanym kierunku. Aktualnie policjanci intensywnie poszukują mężczyzny. Apelują do wszystkich, którzy mogli być świadkami zdarzenia lub mają informacje na temat zbiegłego kierowcy, o kontakt z najbliższą jednostką policji. Każda informacja może być kluczowa dla ujęcia sprawcy i wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku.
Ranna pasażerka mercedesa przewieziona do szpitala
W wyniku groźnego zderzenia obrażeń ciała doznała 39-letnia pasażerka Mercedesa. Na miejsce natychmiast przybyły zespoły ratownictwa medycznego, które udzieliły kobiecie pierwszej pomocy. Po wstępnym zaopatrzeniu, poszkodowana została przewieziona do szpitala w celu dalszego leczenia. Na ten moment nie ma szczegółowych informacji na temat jej stanu zdrowia, jednak służby zapewniają, że otrzymała wszelką niezbędną pomoc.
Bohaterstwo świadków – Przykład do naśladowania
W obliczu dramatycznych wydarzeń, na pochwałę zasługuje postawa świadków wypadku. To właśnie dzięki ich natychmiastowej i prawidłowej reakcji, poszkodowani otrzymali szybką pomoc. Świadkowie nie tylko niezwłocznie udzielili pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia, ale również bezzwłocznie powiadomili służby ratunkowe. Ich opanowanie i odpowiedzialność to wzorowy przykład obywatelskiej postawy, która w krytycznych momentach ratuje życie.
W związku z akcją ratunkową oraz czynnościami prowadzonymi przez policję, droga krajowa 44 w Zatorze była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Służby zorganizowały objazdy, kierując ruch na alternatywne trasy, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Działania te były niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno poszkodowanym, jak i służbom pracującym na miejscu zdarzenia.
Policja prowadzi szczegółowe śledztwo, które ma na celu ustalenie przyczyn wypadku oraz ujęcie i pociągnięcie do odpowiedzialności kierowcy Hyundaia. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.




!["Fotopułapki na diesle" znikają tak jak znaki. Trwa walka z SCT w Krakowie [ZDJĘCIA] Kraków, SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, fotopułapki, montowane na drzewach fotopułapki, znaki SCT](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-fotopulapki-na-diesle-znikaja-tak-jak-znaki-trwa-walka-z-sct-w-krakowie-zdjecia-1768780115.png)
![„Antyobywatelski” wyrok WSA w Krakowie. SCT zostaje, ale ze zdaniem odrębnym [FILM] Bartłomiej Krzych, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, Naczelny Sąd Administracyjny, Strefa Czystego Transportu w Krakowie](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-antyobywatelski-wyrok-wsa-w-krakowie-sct-zostaje-ale-ze-zdaniem-odrebnym-film-1768423083.jpg)
![Referendum w Krakowie nabiera tempa. 35 tysięcy podpisów i atak na radnego Drewnickiego [FILM] Kraków, referendum, podpisy, referendum w Krakowie, Aleksander Miszalski](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-referendum-w-krakowie-nabiera-tempa-35-tysiecy-podpisow-i-atak-na-radnego-drewnickiego-film-1770508639.png)

Napisz komentarz
Komentarze