Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
NEWSY :
Reklama
Reklama
Reklama

Karol Nawrocki i Donald Trump w rozmowach o Rosji: Polska wśród kluczowych graczy w Europie

Prezydent RP Karol Nawrocki wziął udział w telekonferencji zorganizowanej przez Prezydenta USA Donalda Trumpa, która zgromadziła najważniejszych europejskich liderów. Rozmowy te, odbywające się tuż przed planowanym spotkaniem na Alasce, miały na celu skoordynowanie działań wobec agresywnej polityki Rosji.
Karol Nawrocki, Donald Trump, telekonferencja Nawrocki Trump, polityka Rosja, sankcje Rosja

Autor: KPRP

Podziel się
Oceń

Polska na liście wybranych

Jak poinformował Szef Biura Polityki Międzynarodowej, Marcin Przydacz, Polska znalazła się w bardzo wąskiej grupie państw europejskich, z którymi Prezydent Trump zdecydował się skonsultować. Oprócz Prezydenta Nawrockiego w ponadgodzinnej rozmowie wzięli udział m.in. Kanclerz Niemiec, Premier Wielkiej Brytanii, Prezydent Francji, a także Przewodnicząca Komisji Europejskiej i Sekretarz Generalny NATO.

Twarde stanowisko wobec Rosji

Prezydent Nawrocki przedstawił na telekonferencji stanowisko, które Polska konsekwentnie prezentuje od lat. Podkreślił, że jedynie twarda polityka, w tym sankcje, jest w stanie powstrzymać agresję Federacji Rosyjskiej. Polska sprzeciwia się sytuacjom, w których Rosja miałaby decydować o granicach w Europie lub o kierunkach polityki zagranicznej innych państw.

Minister Przydacz ocenił, że właśnie takie zdecydowane działania zmusiły Władimira Putina do podjęcia rozmów. Jednocześnie podkreślono, że jakiekolwiek finalne rozwiązanie konfliktu musi zostać wypracowane z udziałem Ukrainy i jej przedstawicieli. To stanowisko jest szczególnie istotne w kontekście polskiej historii.

Polska aktywna na arenie międzynarodowej

Szef Biura Polityki Międzynarodowej podkreślił, że Prezydent Nawrocki jest bardzo aktywny w polityce zagranicznej, a kwestie bezpieczeństwa są dla Polski priorytetem. Udział w tak ważnej telekonferencji potwierdza, że nasz kraj jest postrzegany jako ważny partner w regionie i w Europie.

Rozmowy te stanowią wstęp do kolejnego ważnego wydarzenia – 3 września Prezydent Nawrocki spotka się z Donaldem Trumpem, co będzie kolejną okazją do pogłębienia dialogu i współpracy w kluczowych kwestiach międzynarodowych.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

WKRÓTCE W KINACH
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dołącz do nas!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama