Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie 15 września na popularnej o ruchliwej Zakopiance. Według wstępnych ustaleń policji, na odcinku drogi S7 w Pcimiu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.
Pierwsi na miejscu byli ratownicy medyczni, którzy natychmiast udzielili pomocy poszkodowanym. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Ich stan nie jest jeszcze dokładnie znany, ale według nieoficjalnych informacji, obie osoby zostały zabrane do szpitala na szczegółowe badania.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach i usunęli z drogi rozlane płyny eksploatacyjne. Działania te są kluczowe, aby zapobiec kolejnym wypadkom i przygotować drogę do przywrócenia normalnego ruchu. Policja prowadzi szczegółowe śledztwo, które ma na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku.
Apel o ostrożność i aktualne utrudnienia
W wyniku zderzenia ruch na Zakopiance w kierunku Zakopanego jest znacznie spowolniony. Służby zorganizowały objazd, ale kierowcy podróżujący w tym kierunku powinni liczyć się z opóźnieniami. Ruch odbywa się jednym pasem, co powoduje utrudnienia w ruchu.
Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie. Należy zwolnić, utrzymywać bezpieczną odległość od innych pojazdów i bacznie obserwować sytuację na drodze.
Dlaczego Zakopianka jest tak niebezpieczna?
Zakopianka, będąca kluczową trasą dojazdową w Tatry, jest niestety znana z częstych wypadków. Intensywny ruch, zwłaszcza w weekendy i podczas wakacji, w połączeniu z licznymi ograniczeniami prędkości, a także zmieniającymi się warunkami pogodowymi, sprawia, że kierowcy muszą być wyjątkowo czujni. To kolejne zdarzenie, które przypomina, jak ważne jest przestrzeganie przepisów i jazda z odpowiednią prędkością.
Służby drogowe regularnie apelują o rozsądek na drodze. Nawet drobne zderzenie, jak to w Pcimiu, może mieć poważne konsekwencje i sparaliżować ruch na jednej z najważniejszych tras w Polsce.
![Poważny wypadek na Zakopiance Pcimiu. Zderzenie dwóch samochodów i utrudnienia [FOTO] Wypadek, powiat myślenicki, Pcim, wypadek na Zakopiance, utrudnienia w ruchu, na sygnale, akcja ratunkowa](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/xl-powazny-wypadek-na-zakopiance-w-odcinku-zderzenie-dwoch-samochodow-i-utrudnienia-foto-1757954683.jpg)






![Gorący protest w mroźnym Krakowie. 1500 osób przeciwko SCT pod siedzibą ZDMK [FOTO, FILMY] SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, Kraków, protest mieszkańców, protest krakowian, protest w Krakowie, Kraków strefa czystego transportu](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-goracy-protest-w-mroznym-krakowie-1500-osob-przeciwko-sct-pod-siedziba-zdmk-foto-filmy-1768054206.jpg)

!["Fotopułapki na diesle" znikają tak jak znaki. Trwa walka z SCT w Krakowie [ZDJĘCIA] Kraków, SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, fotopułapki, montowane na drzewach fotopułapki, znaki SCT](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-fotopulapki-na-diesle-znikaja-tak-jak-znaki-trwa-walka-z-sct-w-krakowie-zdjecia-1768780115.png)


Napisz komentarz
Komentarze