Czym jest afazja dziecięca?
Na samym początku warto zapoznać się z tym, czym jest afazja dziecięca. To nic innego jak zaburzenia mowy występujące u dzieci w różnym wieku. Afazja u dzieci objawia się utratą zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi słownych. Najczęściej wywoływana jest przez problemy z ośrodkowym układem nerwowym. Afazja może mieć różny stopień i w wielu przypadkach bywa całkowicie lub częściowo odwracalna, a kluczowe jest przy tym postawienie szybkiej i trafnej diagnozy, a także wprowadzenie profesjonalnej terapii dziecka z afazją.
Profesjonalne szkolenie od Oświata Lingwista
Specjaliści placówki Oświata Lingwista przygotowali dedykowane szkolenie online Afazja dziecięca. Diagnoza, terapia i funkcjonowanie dziecka z afazją. Przygotowane zostało z myślą o osobach, które chcą zdobyć podstawowe informacje na temat afazji i jej podziału pod względem zaburzeń, a także różne sposoby pracy terapeutycznej z dziećmi. To wiedza, którą z powodzeniem można wykorzystywać w trakcie pracy w placówkach edukacyjnych, jak i w domu. Wszystko po to, aby odpowiednio stymulować rozwój ośrodka mowy u dziecka oraz korzystnie wpłynąć na jego funkcjonowanie w przyszłości.
Dla kogo?
Kurs skierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Oczywiście mogą skorzystać z niego nauczyciele różnych typów szkół, którzy na co dzień pracują lub mogą pracować z dziećmi z afazją. Ponadto w gronie kursantów znajdują się m.in.: pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych, wychowawcy w świetlicach, pedagodzy, psycholodzy i terapeuci. Wszyscy oni zdobytą wiedzę mogą wdrożyć do warsztatu pracy z dziećmi. Program szkolenia dedykowany jest również rodzicom dzieci z afazją oraz studentom kierunków pedagogicznych.
Program i forma kursu
Szkolenie prowadzone jest w formie online. Dzięki temu z powodzeniem mogą skorzystać z niego osoby z całej Polski, a także z innych krajów. Kurs Afazja dziecięca. Diagnoza, terapia i funkcjonowanie dziecka z afazją trwa cztery godziny dydaktyczne. Prowadzony jest w godzinach wieczornych, aby nie kolidowało to z bieżącymi obowiązkami nauczycieli.
W programie kursu znajdują się m.in. takie zagadnienia jak:
- profesjonalna terminologia;
- obowiązujący podział zaburzeń afatycznych u dzieci wraz z kryteriami (np. afazja dziecięca, niedokształcenie mowy o typie afazji, alalia);
- diagnozowanie zaburzeń afatycznych (wraz z badaniem mowy i analizą wyników);
- diagnoza różnicowa i jej specyfika;
- różne techniki nawiązywania kontaktu z dzieckiem i jego rodziną;
- zasady i techniki terapeutyczne dotyczące pracy z dziećmi z afazją.
Szczegółowy program kursu dostępny jest na stronie internetowej Oświata Lingwista. Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Zamawiającego. W tym celu warto skontaktować się z przedstawicielem szkoły.
Sprawdź Kurs Afazja dziecięca. Diagnoza, terapia i funkcjonowanie dziecka z afazją
Kto prowadzi kurs?
Kurs online prowadzi mgr Paulina Muzyczka. To doświadczony neurologopeda. Paulina Muzyczka na co dzień zajmuje się terapią indywidualną w zakresie dysfunkcji mowy u dzieci w różnym wieku oraz osób dorosłych. Na bazie wieloletniego doświadczenia i zgłębiania tematu, przygotowała szkolenie charakteryzujące się wysokim poziomem merytoryki.
Zapraszamy do zapisów
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem kursu oraz do zapisów w szkole Oświata Lingwista. To placówka, która od lat prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz kursy zawodowe dla różnych grup odbiorców. Certyfikaty wystawiane przez Oświata Lingwista cieszą się uznaniem w całej Polsce i dowodzą podniesienia kwalifikacji i wiedzy uczestników kursów. Zachęcamy do skorzystania z oferty Oświata Lingwista w Lublinie.




![Poważny wypadek na DW958 w Czarnym Dunajcu: Trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA] Wypadek drogowy, Czarny Dunajec, DW 958, zderzenie samochodów, kolizja, ranni, policja Nowy Targ, utrudnienia w ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, karetki pogotowia, ulica Jana Pawła II](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-powazny-wypadek-na-dw958-w-czarnym-dunajcu-trzy-osoby-w-szpitalu-zdjecia-1762266086.jpg)
![Wisła Kraków wygrywa w Głogowie. Niezawodny Rodado znów strzela [FILM] Wisła Kraków, Chrobry Głogów, Betclic 1 Liga, Biała gwiazda, Kraków, Głogów, piłka nożna](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-wisla-krakow-wygrywa-w-glogowie-niezawodny-rodado-znow-strzela-film-1762102336.jpg)
![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)