Mieszkanka gminy Chełmiec, podczas prac związanych z budową drogi dojazdowej, zauważyła na głębokości około metra kilka niewybuchów. O nietypowym znalezisku natychmiast poinformowała dzielnicowego. Na miejsce wezwano patrol saperski z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, a teren do czasu ich przyjazdu zabezpieczyli policjanci z Chełmca.
Dokładne sprawdzenie terenu za pomocą specjalistycznego sprzętu ujawniło, że w ziemi zalega łącznie 60 sztuk amunicji artyleryjskiej. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy i zabrali je do neutralizacji.
Przypominamy o niebezpieczeństwach związanych z niewybuchami!
Niewybuchy, nawet te, które przez wiele lat spoczywały głęboko w ziemi, mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić! Wszelkie manipulacje przy niewybuchu mogą grozić wybuchem, a w konsekwencji poważnymi obrażeniami lub śmiercią.
W przypadku znalezienia niewybuchu lub amunicji należy natychmiast powiadomić Policję. Do czasu przybycia funkcjonariuszy należy zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuszczać do niego osób postronnych. Policjanci zabezpieczą teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zneutralizuje lub zutylizuje niewybuchy.
Pamiętajmy o bezpieczeństwie i zachowajmy ostrożność podczas prac ziemnych!
Dodatkowe informacje:
- W przypadku znalezienia niewybuchu lub amunicji należy niezwłocznie powiadomić Policję pod numerem 112.
- Więcej informacji na temat niewybuchów i zasad postępowania z nimi można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji: https://www.policja.pl/pol/tagi/852,niewybuchy.html
 
                 
                                                             
                 
                 
                 Jakub Kurek
                                        Jakub Kurek
                











![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)

![Ciało 55-letniego turysty z Nowego Sącza odnalezione w Tatrach. Tragiczny finał [FOTO] Turysta z Nowego Sącza, poszukiwania polskiego turysty w Tatrach, tragedia na Bystrej w Tatrach, tragiczny finał poszukiwań polskiego turysty, słowackie Tatry](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-cialo-55-letniego-turysty-z-nowego-sacza-odnalezione-w-tatrach-tragiczny-final-foto-1761348761.jpg)
![Dublet Augustyniaka na wagę złota! Legia wygrywa w Krakowie [GALERIA ZDJĘĆ] Legia Warszawa, Szachtar Donieck, FC Shakhtar, Wisła Kraków, stadion Wisły, piłka nożna, Loga Konferencji UEFA](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-dublet-augustyniaka-na-wage-zlota-legia-wygrywa-w-krakowie-galeria-zdjec-1761263278.jpg)

 
                 
                                
Napisz komentarz
Komentarze