Celem tego nowatorskiego Kongresu jest stworzenie platformy do integracji środowisk sportowych, akademickich, prawniczych i socjologicznych. Organizatorzy – Cracovia, Uczelnia Łazarskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański oraz Towarzystwo Sieci Naukowej Prawa Sportowego – połączyli siły, aby zapewnić wysoki poziom merytoryczny i praktyczne spojrzenie na kluczowe aspekty współczesnego sportu.
Dwa dni, wiele perspektyw – prawo i socjologia pod lupą ekspertów
Pierwszy dzień Kongresu zostanie poświęcony prawu sportowemu. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki sądownictwa w sporcie, zastanowić się nad przyszłością regulacji prawnych w tej dynamicznie zmieniającej się dziedzinie oraz przedyskutować organizację imprez masowych w Polsce i potrzebę ewentualnych zmian w ich logistyce i przepisach.
Drugi dzień przeniesie nas w fascynujący świat socjologii sportu. Eksperci pochylą się nad zagadnieniami pamięci i tożsamości w futbolu, przeanalizują fenomen Superligi w kontekście relacji centrum i peryferii współczesnej piłki nożnej, a także przyjrzą się bliżej społecznemu światu kibiców piłkarskich.
"Zależy nam na tym, aby Stadion Cracovii był miejscem nie tylko piłkarskich emocji, ale także ważnych wydarzeń naukowych, realizując tym samym edukacyjno-społeczną misję naszego Klubu" – podkreśla prezes Cracovii, dr Mateusz Dróżdż. "Tego typu inicjatywy przyczyniają się do naszego rozwoju i budują wizerunek Cracovii jako klubu nowoczesnego i otwartego na ciekawe przedsięwzięcia."
Udział bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona! Zapisz się już dziś!
Udział w I Cracovskim Kongresie Prawa Sportowego i Socjologii Sportu jest bezpłatny, jednak ze względów organizacyjnych obowiązuje limit miejsc. Nie zwlekaj i już dziś wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ, aby otrzymać stosowne zaproszenie!
Szczegółowy ramowy plan Kongresu znajdziesz poniżej.

Dołącz do nas na Stadionie Cracovii w dniach 10-11 kwietnia i bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia, które kształtuje przyszłość sportu w Polsce! M jak Małopolska będzie tam z Wami!



![Wisła Kraków wygrywa w Głogowie. Niezawodny Rodado znów strzela [FILM] Wisła Kraków, Chrobry Głogów, Betclic 1 Liga, Biała gwiazda, Kraków, Głogów, piłka nożna](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-wisla-krakow-wygrywa-w-glogowie-niezawodny-rodado-znow-strzela-film-1762102336.jpg)
![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze