W niedzielne południe 13 kwietnia o godzinie 12:17 służby ratunkowe zostały zadysponowane do zdarzenia przy ulicy Swoszowickiej w Krakowie. Na terenie nieczynnego i niedostępnego kamieniołomu Libana około 30-letni mężczyzna z nieznanych przyczyn skoczył z 30-metrowej skały.
Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety jak informuje mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia poszkodowanego. Obrażenia były na tyle poważne, że obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.
Warto podkreślić, że teren nieczynnego kamieniołomu wapienia jest od sierpnia 2022 roku użytkiem ekologicznym. Wraz z końcem 2024 r. zakończyły się prace nad ogrodzeniem tego dawnego wyrobiska wapienia, ponieważ dochodziło tu do wielu wypadków. Jest to teraz bardzo popularna okolica stolicy Małopolski. Pomimo zabezpieczenia doszło jednak do kolejnego, śmiertelnego wypadku...
 
                 
                                                             
                 
                 Jakub Kurek
                                        Jakub Kurek
                


![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)

![Ciało 55-letniego turysty z Nowego Sącza odnalezione w Tatrach. Tragiczny finał [FOTO] Turysta z Nowego Sącza, poszukiwania polskiego turysty w Tatrach, tragedia na Bystrej w Tatrach, tragiczny finał poszukiwań polskiego turysty, słowackie Tatry](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-cialo-55-letniego-turysty-z-nowego-sacza-odnalezione-w-tatrach-tragiczny-final-foto-1761348761.jpg)
![Dublet Augustyniaka na wagę złota! Legia wygrywa w Krakowie [GALERIA ZDJĘĆ] Legia Warszawa, Szachtar Donieck, FC Shakhtar, Wisła Kraków, stadion Wisły, piłka nożna, Loga Konferencji UEFA](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-dublet-augustyniaka-na-wage-zlota-legia-wygrywa-w-krakowie-galeria-zdjec-1761263278.jpg)
 
                                
Napisz komentarz
Komentarze