Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
NEWSY :
Reklama
Reklama
Reklama

Zaskakujące zatrzymanie w Żarnówce: Prawo Jazdy stracone nie przez prędkość, a… alkohol!

W Małopolsce, niestety, wciąż zdarzają się sytuacje, gdy kierowcy decydują się usiąść za kółkiem po spożyciu alkoholu. Ostatni weekend przyniósł kolejny przykład bezmyślności, który mógł mieć tragiczne konsekwencje. Tym razem w roli głównej wystąpił kierowca Suzuki, który na własnej skórze przekonał się, że nawet niewielka ilość alkoholu może kosztować bardzo dużo.
Policyjny radiowóz na sygnale.
Policyjny radiowóz na sygnale.

Autor: Canva

Podziel się
Oceń

Droga do kłopotów: Prędkość i alkomat

W sobotę, tuż przed południem, policjanci z suskiej drogówki patrolowali Żarnówkę. Ich uwagę zwrócił kierujący Suzuki, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 89 km/h, znacznie przekraczając dozwolone 50 km/h. Rutynowa kontrola prędkości szybko jednak zmieniła swój charakter, gdy funkcjonariusze podjęli decyzję o sprawdzeniu trzeźwości 51-letniego kierowcy.

Wynik badania zaskoczył samego kierowcę – alkomat wykazał ponad 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że wraca z pracy i wypił alkohol wcześniej. Niestety, dla policjantów tłumaczenia nie miały znaczenia. Liczył się fakt, że kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, co jest przestępstwem i stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

Konsekwencje nieodpowiedzialności: Przed sądem i bez prawa jazdy

Natychmiast podjęto decyzję o uniemożliwieniu mężczyźnie dalszej jazdy. Oczywiście, zatrzymano mu prawo jazdy. Teraz 51-latek będzie musiał stawić czoła wymiarowi sprawiedliwości. Grozi mu nie tylko kara za przekroczenie prędkości, ale przede wszystkim konsekwencje za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu, co może wiązać się z aresztem lub wysoką grzywną.

Alkohol za kierownicą: Cena jest zbyt wysoka

Ta historia to przypomnienie, że alkohol i kierownica to połączenie śmiertelnie niebezpieczne. Niezależnie od ilości spożytego alkoholu, nawet „niewielkie” jego stężenie we krwi ma ogromny wpływ na zdolności psychomotoryczne kierowcy. Zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykujesz życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu i zawsze reagujmy, widząc pijanego kierowcę. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.


Napisz komentarz

Komentarze

WKRÓTCE W KINACH
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dołącz do nas!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama