Piątek 30 maja – czy Kraków i Małopolska Zachodnia czekają na deszcz?
W piątek 30 maja w Krakowie i okolicach prognozowane są duże zachmurzenie oraz możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w Krakowie sięgnie około 20°C, minimalna – 12°C. Wiatr będzie umiarkowany, głównie ze wschodu i południowego wschodu, z porywami do 28 km/h. Opady deszczu nie będą intensywne, ale lepiej mieć przy sobie parasol.
W Nowym Sączu, Tarnowie i Małopolsce Zachodniej prognoza jest zbliżona – przeważać będzie duże zachmurzenie, a miejscami mogą pojawić się przelotne opady.
Sobota 31 maja – czy w Tatrach i na Podhalu zapanuje słońce?
Sobota w regionie zapowiada się już dużo bardziej optymistycznie. Według prognoz IMGW i serwisów pogodowych, w Krakowie i na nizinach Małopolski przewidywane są przejaśnienia i bezchmurne niebo. Temperatura maksymalna może sięgnąć nawet 22–24°C, a minimalna – 10–12°C.
W Zakopanem i Nowym Targu, czyli na Podhalu, także można liczyć na poprawę pogody. W Tatrach i Beskidach pojawią się przejaśnienia, a temperatura w dolinach sięgnie 20–22°C. To doskonały moment na górskie wycieczki, choć w wyższych partiach gór nadal może być wietrznie i chłodniej.
Niedziela 1 czerwca – czy Dzień Dziecka spędzimy na świeżym powietrzu?
W niedzielę 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, pogoda w Małopolsce powinna być stabilna. W Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane lub duże, ale z przejaśnieniami i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 20–22°C, minimalna – 10–12°C.
W Zakopanem i Nowym Targu także można spodziewać się przeważnie słonecznej pogody, choć w Tatrach i Beskidach nadal możliwe są pojedyncze, szybko przechodzące opady. To świetny czas na rodzinne wyjścia do parków, pikniki i krótkie wycieczki po Małopolsce.
Pogoda w Małopolsce na weekend zapowiada się bardzo różnorodnie – od pochmurnego piątku po słoneczną sobotę i niedzielę. Warto być przygotowanym na zmiany, ale zdecydowanie warto zaplanować aktywności na świeżym powietrzu, zwłaszcza w sobotę i niedzielę.




![Policja publikuje nagranie dramatycznej akcji w Myślenicach [FILM] Policja publikuje nagranie dramatycznej akcji w Myślenicach [FILM]](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-policja-publikuje-nagranie-dramatycznej-akcji-w-myslenicach-film-1765550099.jpg)
![Dramatyczny wypadek w Sieprawiu. Nie żyje 21-letni kierowca, LPR w akcji [ZDJĘCIA] Siepraw, wypadek drogowy, tragiczny wypadek, tragedia w sieprawiu, tragedia w powiecie myślenickim, akcja ratunkowa, reanimacja](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-tragiczny-wypadek-w-sieprawiu-kierowca-reanimowany-lpr-w-akcji-zdjecia-1765206123.jpg)
![Nie żyje mężczyzna, który wpadł do rzeki Tymówki w Tworkowej [FOTO] Tworkowa, powiat brzeski, na sygnale, tragiczna wiadomość, wypadek, mężczyzna wpadł do rzeki](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-nie-zyje-mezczyzna-ktory-wpadl-do-rzeki-tymowki-w-tworkowej-foto-1765201896.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze