Kraków rozkręca świętowanie – gdzie i kiedy bawić się z dziećmi?
Kraków zaprasza na wielkie świętowanie Dnia Dziecka już od 30 maja! W całym mieście na maluchy i ich rodziny czeka mnóstwo wydarzeń, warsztatów, spektakli i pikników – od Opatkowic przez Nową Hutę aż po centrum miasta. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań.
Top 10 najciekawszych propozycji na Dzień Dziecka w Krakowie
Żeglujże żeglarzu w Opatkowicach – 31 maja Centrum Kultury Podgórza i Rada Dzielnicy X zapraszają na interaktywne widowisko z konkursami i zabawami prowadzonymi przez konferansjera Radosława Omiecińskiego.
Festiwal Muzyki Filmowej – od 30 maja do 1 czerwca na Fabrycznej 13: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, fotobudka, warsztaty budowania domków dla pupili oraz pokazy szczudlarzy i taneczne układy do filmowych hitów.
Dzień Dziecka na sportowo – 1 czerwca dla dzieci w wieku 5-10 lat i ich rodzin, niestety limit miejsc wyczerpany.
Bunkier Sztuki – 1 czerwca spotkanie z Joanną i Michałem Rusinkami, rodzinne oprowadzanie po wystawie i warsztaty artystyczne.
Piknik w forcie Sidzina – 1 czerwca pod hasłem „Kim zostanę, jak dorosnę?”.
Zajezdnia MPK Nowa Huta – 1 czerwca zwiedzanie, zabawa i możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju.
Nowohuckie Centrum Kultury – 1 czerwca warsztaty Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci, pełne pytań i niestandardowych odpowiedzi.
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema – 1 czerwca atrakcje dla całej rodziny, odkrywanie tajemnic natury, technologii i geologii.
Teatr KTO – 1 czerwca w ogrodzie teatru: kreatywne aktywności, teatralne emocje i ekologiczne inspiracje.
Muzeum Zabawek – dzień z Orderem Uśmiechu, poznawanie historii odznaczenia przyznawanego przez dzieci dorosłym.
Spektakle, spacery i warsztaty – kulturalny Dzień Dziecka w Krakowie
W Krakowie z okazji Dnia Dziecka nie zabraknie spektakli, spacerów i warsztatów. Teatr Ludowy zaprasza na interaktywny spektakl „Lokomotywą przez świat”, gdzie dzieci usłyszą wiersze Juliana Tuwima w różnych językach. Teatr Bagatela przedstawia „Przygody Tomka Sawyera” (31 maja i 1 czerwca), a Balet Cracovia Danza – baletową „Królewnę Śnieżkę” (3 czerwca) z muzyką Camille’a Saint-Saënsa, choreografią Dariusza Brojka i scenografią z wykorzystaniem technologii AI.
Krakowskie Forum Kultury zaprasza na spacer detektywistyczny „Hokus pokus. Czary i magia Krakowa”, a Instytut Kultury Willa Decjusza – na grę detektywistyczną „Tajemnica Josta” z przewodniczką Panią Fishką. Muzeum Etnograficzne organizuje warsztaty animacji poklatkowej „Poruszeni” z okazji Roku Józefy Kogut.
Atrakcje dla całej rodziny – pikniki, parki i nowe przestrzenie
W parku przy Fabrycznej 1 czerwca odbędzie się piknik z grami, zabawami, malowaniem twarzy i minidisco. Otwarcie parku Aleksandry – Północ to okazja do spaceru z przyrodnikiem, spotkania z autorką bajek i odkrywania tajemnic lasu. Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta zaprasza od 1 do 19 czerwca na atrakcje, konkursy i animacje w klubach.
Aby w pełni skorzystać z oferty miasta, sprawdź harmonogram wydarzeń na stronie krakow.pl. Większość atrakcji jest bezpłatna, ale na niektóre warsztaty obowiązują zapisy. Zaplanuj trasę po Krakowie, zadbaj o wygodny strój i dobry humor – czeka Cię moc wrażeń!




![Wisła Kraków wygrywa w Głogowie. Niezawodny Rodado znów strzela [FILM] Wisła Kraków, Chrobry Głogów, Betclic 1 Liga, Biała gwiazda, Kraków, Głogów, piłka nożna](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-wisla-krakow-wygrywa-w-glogowie-niezawodny-rodado-znow-strzela-film-1762102336.jpg)
![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze