Zbrodnia, która wstrząsnęła regionem: Co wydarzyło się 27 czerwca?
Wszystko zaczęło się w ubiegły piątek, 27 czerwca. Według ustaleń śledczych, Tadeusz Duda zastrzelił swoją 26-letnią córkę i jej 31-letniego męża. Ta makabryczna zbrodnia rozegrała się na oczach świadków, w tym brata zamordowanego mężczyzny. Napastnik postrzelił również swoją 72-letnią teściową, która w ciężkim stanie walczy o życie w szpitalu.
W domu w momencie tragedii przebywało również dziecko, któremu na szczęście nic się nie stało. Motywem zbrodni najprawdopodobniej były wieloletnie konflikty rodzinne i przemoc domowa, za którą Tadeusz Duda miał już wcześniej zarzuty. Jak podają media, dzień przed tragedią podejrzany zapoznawał się z aktami sprawy prowadzonej przeciwko niemu. To właśnie lektura tych dokumentów mogła pchnąć go do tak brutalnego czynu.
Gigantyczna obława w trudnym terenie: ponad 500 funkcjonariuszy w akcji
Od momentu zdarzenia trwa największa w ostatnich latach obława w Małopolsce. W akcji uczestniczy ponad 500 funkcjonariuszy, wspieranych przez wojsko, straż pożarną, a nawet kontrterrorystów. W poszukiwaniach biorą udział psy tropiące, a z powietrza teren skanują drony, w tym nowoczesny Bayraktar, oraz helikopter Black Hawk.
Teren poszukiwań to kilkaset hektarów gęstych, górzystych lasów, w których sprawca może znaleźć schronienie w jaskiniach i zakamarkach. Mimo intensywnych działań, poszukiwany wciąż pozostaje nieuchwytny. W sobotę wieczorem doszło do groźnej sytuacji – mężczyzna oddał strzał w kierunku policjantów, którzy próbowali go zatrzymać.
Jak możesz pomóc w poszukiwaniach?
Małopolska Policja uruchomiła całodobową infolinię dla wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat Tadeusza Dudy.
Jeśli wiesz, gdzie może przebywać poszukiwany, zadzwoń pod numer: 47 83 58 690.
Policja zapewnia całkowitą anonimowość. W komunikacie przypomniano również, że za pomoc w ukrywaniu przestępcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wasza pomoc jest nieoceniona w tej trudnej sytuacji. Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie i nie podejmujcie samodzielnych działań. Obława trwa. Będziemy na bieżąco informować o postępach w sprawie.




![Policja publikuje nagranie dramatycznej akcji w Myślenicach [FILM] Policja publikuje nagranie dramatycznej akcji w Myślenicach [FILM]](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-policja-publikuje-nagranie-dramatycznej-akcji-w-myslenicach-film-1765550099.jpg)
![Dramatyczny wypadek w Sieprawiu. Nie żyje 21-letni kierowca, LPR w akcji [ZDJĘCIA] Siepraw, wypadek drogowy, tragiczny wypadek, tragedia w sieprawiu, tragedia w powiecie myślenickim, akcja ratunkowa, reanimacja](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-tragiczny-wypadek-w-sieprawiu-kierowca-reanimowany-lpr-w-akcji-zdjecia-1765206123.jpg)
![Nie żyje mężczyzna, który wpadł do rzeki Tymówki w Tworkowej [FOTO] Tworkowa, powiat brzeski, na sygnale, tragiczna wiadomość, wypadek, mężczyzna wpadł do rzeki](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-nie-zyje-mezczyzna-ktory-wpadl-do-rzeki-tymowki-w-tworkowej-foto-1765201896.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze