Policja wciąż szuka poszkodowanych. Apeluje, żeby kierowcy zgłaszali się do komisariatu. Można też zadzwonić pod numer 47 85 456 10 albo wysłać maila na adres [email protected].
Zainspirował go nowy taryfikator
Zacznijmy jednak od tego, że w 2022 roku zmienił się taryfikator mandatów dla kierowców. Teraz nawet drobne wykroczenia są karane finansowo surowiej niż wcześniej. Warto tylko wspomnieć, że za spowodowanie błahej stłuczki grozi minimum 1 tys. zł.
I to na tym oparł swój biznes 42-latek zatrzymany właśnie przez policję.
– W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji II w Chorzowie trafiły zgłoszenia dotyczące mężczyzny, który w okolicach rynku miał rejestrować wykroczenia kierowców. Następnie podchodził do nich i żądał pieniędzy. Groził, że jeśli ich nie otrzyma, nagranie trafi na policję i oprócz wyższej kwoty mandatu będą nałożone punkty karne – opisują sprawę mundurowi.
Usłyszał już zarzuty stosowania groźby
Czy interes się kręcił? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że szantażysta w końcu trafił na twardego zawodnika.
– Jedna z ofiar szantażysty zarejestrowała jego wizerunek i poinformowała o sprawie policję. Kryminalni błyskawicznie ustalili jego tożsamość – dodają policjanci.
42-latek usłyszał już zarzuty stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania, za co grożą nawet 3 lata więzienia. Śledczy w tej chwili potwierdzili 3 tego typu przypadki. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że pokrzywdzonych może być więcej.






![Nocny pożar w Nowej Hucie. Czujka dymu zapobiegła tragedii na ul. Wyciąskiej [ZDJĘCIA] OSP Przylasek Rusiecki, pożar w nowej hucie, Nowa Huta, Kraków, ulica wyciąska w Krakowie, nocny pożar w nowej hucie](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-nocny-pozar-w-nowej-hucie-czujka-dymu-zapobiegla-tragedii-na-ul-wyciaskiej-zdjecia-1773200453.png)

Napisz komentarz
Komentarze