Eucharystię za duszę zmarłego odprawiono w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju. Po mszy św. kondukt żałobny odprowadził Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarz Komunalny na Zaborni. W uroczystościach wzięły udział władze Rabki-Zdroju, a także liczne grono mieszkańców gorczańskiego uzdrowiska.
Zygmunt Wójtowicz był znanym i cenionym mieszkańcem Rabki-Zdroju, który całe swoje życie poświęcił twórczości artystycznej i działalności społecznej. Swoimi pracami i zaangażowaniem wniósł znaczący wkład w rozwój kultury regionalnej.
Działalnością artystyczną zajmował się od 1974 roku, był laureatem wielu konkursów ogólnopolskich m.in. w Toruniu, Gdyni, Bielsku Białej, Krakowie, Skawinie, Chrzanowie, Alwerni, Nowym Sączu, Starym Sączu, Nowym Targu, Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej, Rabce-Zdroju; brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych zbiorowych, jego prace znajdują się w muzeach w Bukowinie Tatrzańskiej, Krakowie, Nowym Targu, Nowym Sączu, Rabce, Starym Sączu, Toruniu oraz u kolekcjonerów w kraju i za granicą, kilkadziesiąt rzeźb przekazał bezpłatnie na aukcje i imprezy charytatywne.
Był założycielem w 1990 roku koła Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Rabce-Zdroju i pierwszym prezesem, od 1994 r. jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Inicjator i współorganizator galerii "Drzewiej" i Galerii „Pod Lilianną" w Rabce-Zdroju zrzeszające plastyków amatorów z regionu Podhala. W swojej pracowni „Śleboda" bezpłatnie prowadził warsztaty nauki rzeźby w drewnie dla dzieci z całej Polski, które w Rabce przebywają na leczeniu sanatoryjnym. Biografia Z. Wójtowicza została zamieszczona w wydawnictwie Podhalanie" oraz "Who is who w Polsce". Został nagrodzony wieloma dyplomami za szczególne osiągnięcia na rzecz upowszechniania kultury, za osiągnięcia rzeźbiarskie i zaangażowanie w tworzeniu zwartej grupy twórczej na terenie Rabki-Zdroju oraz odznaczeniami m.in. medalem 50-lecia Rabki-Zdroju i w 2009 roku Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla kultury polskiej".





































![Gorący protest w mroźnym Krakowie. 1500 osób przeciwko SCT pod siedzibą ZDMK [FOTO, FILMY] SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, Kraków, protest mieszkańców, protest krakowian, protest w Krakowie, Kraków strefa czystego transportu](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-goracy-protest-w-mroznym-krakowie-1500-osob-przeciwko-sct-pod-siedziba-zdmk-foto-filmy-1768054206.jpg)

!["Fotopułapki na diesle" znikają tak jak znaki. Trwa walka z SCT w Krakowie [ZDJĘCIA] Kraków, SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, fotopułapki, montowane na drzewach fotopułapki, znaki SCT](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-fotopulapki-na-diesle-znikaja-tak-jak-znaki-trwa-walka-z-sct-w-krakowie-zdjecia-1768780115.png)


Napisz komentarz
Komentarze