Drogowcy będą wykonywać pracę na dwóch odcinkach Alei Solidarności:
- Od strony parku Szwedzkiego: Do 5 lipca wymieniana będzie nawierzchnia jezdni. W tym czasie obowiązywać będzie połówkowe zwężenie jezdni oraz zakaz zatrzymywania się. 8 lipca zaplanowano zakończenie prac na tym fragmencie, wliczając roboty bitumiczne na parkingach.
- Między ul. Bulwarową a ul. Orkana i Struga: Rozpoczną się prace brukarskie, które mogą powodować lokalne zwężenia jezdni.
Przypominamy, że zakres remontu nakładkowego został poszerzony na polecenie prezydenta Krakowa, Aleksandra Miszalskiego. Docelowo wyremontowany zostanie odcinek alei Solidarności od placu Centralnego do ulicy Bulwarowej. Zakończenie remontu zaplanowano na koniec września.
Zarząd Dróg Miasta Krakowa zabezpieczył również środki (1,1 mln zł) na połączenie nakładkami dwóch skrzyżowań: ul. Struga z al. Przyjaźni.
Utrudnienia w ruchu drogowym są nieuniknione, ale prosimy o cierpliwość. Remont alei Solidarności znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo korzystania z tej ważnej arterii komunikacyjnej.



![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)

![Ciało 55-letniego turysty z Nowego Sącza odnalezione w Tatrach. Tragiczny finał [FOTO] Turysta z Nowego Sącza, poszukiwania polskiego turysty w Tatrach, tragedia na Bystrej w Tatrach, tragiczny finał poszukiwań polskiego turysty, słowackie Tatry](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-cialo-55-letniego-turysty-z-nowego-sacza-odnalezione-w-tatrach-tragiczny-final-foto-1761348761.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze