Na miejsce natychmiast wysłano zastępy z OSP Przylasek Rusiecki, OSP Wyciąże, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie oraz policję.
Mimo natychmiastowej akcji ratunkowej, po godzinie od zgłoszenia, udało się wydobyć z wody jedynie ciało osoby. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
Lokalne służby przypominają, że Zbiornik nr 9 w Przylasku Rusieckim objęty jest całkowitym zakazem kąpieli. Apelują o rozwagę i respektowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa nad wodą.
Zakaz kąpieli w Zbiorniku nr 9
Zbiornik nr 9 w Przylasku Rusieckim nie jest przeznaczony do kąpieli. Znajduje się tam głęboka woda, a dno jest nierówne i muliste, co stwarza duże zagrożenie dla osób pływających. Dodatkowo, w zbiorniku mogą znajdować się niewidoczne dla oka przeszkody, takie jak gałęzie czy konary drzew.
Kąpiel w miejscach nieprzeznaczonych do tego celu jest niezwykle niebezpieczna i może prowadzić do tragedii. Należy bezwzględnie stosować się do zakazów i ostrzeżeń, a także wybierać do pływania jedynie wyznaczone i strzeżone kąpieliska.
Pamiętajmy o bezpieczeństwie nad wodą!
- Pływajmy tylko w miejscach wyznaczonych i strzeżonych.
- Stosujmy się do zakazów i ostrzeżeń.
- Nie pływajmy pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
- Nigdy nie pływajmy samotnie.
- Na bieżąco obserwujmy warunki atmosferyczne i w razie załamania pogody opuśćmy wodę.
- Zapewnijmy dzieciom stały nadzór podczas pobytu nad wodą.
W razie potrzeby zadzwońmy na numer alarmowy 112.
![Niedzielna tragedia w Przylasku Rusieckim. Wyłowiono ciało mężczyzny [FOTO] Na zdjęciu akcja ratunkowa na zbiorniku numer 9 w Przylasku Rusieckim](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/xl-niedzielna-tragedia-w-przylasku-rusieckim-wylowiono-cialo-mezczyzny-foto-1721594994-full.jpg)







![Gorący protest w mroźnym Krakowie. 1500 osób przeciwko SCT pod siedzibą ZDMK [FOTO, FILMY] SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, Kraków, protest mieszkańców, protest krakowian, protest w Krakowie, Kraków strefa czystego transportu](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-goracy-protest-w-mroznym-krakowie-1500-osob-przeciwko-sct-pod-siedziba-zdmk-foto-filmy-1768054206.jpg)

!["Fotopułapki na diesle" znikają tak jak znaki. Trwa walka z SCT w Krakowie [ZDJĘCIA] Kraków, SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, fotopułapki, montowane na drzewach fotopułapki, znaki SCT](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-fotopulapki-na-diesle-znikaja-tak-jak-znaki-trwa-walka-z-sct-w-krakowie-zdjecia-1768780115.png)


Napisz komentarz
Komentarze