Prace remontowe, które rozpoczęły się już kilka tygodni temu, wkraczają w nową fazę. Od soboty, lewy pas jezdni na alei Solidarności, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bulwarową aż do placu Centralnego, zostanie całkowicie zajęty przez ekipę remontową. W przeciwnym kierunku kierowcy muszą liczyć się z punktowymi zwężeniami jezdni.
Obecnie prowadzone są prace rozbiórkowe, podczas których usuwane są stare elementy infrastruktury tramwajowej. Od soboty rozpocznie się właściwa przebudowa torowiska. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, cały remont ma się zakończyć w kwietniu przyszłego roku.
Celem remontu jest znaczne poprawienie stanu torowiska na tej ważnej arterii komunikacyjnej. Przebudowa ma zapewnić płynniejszą i bezpieczniejszą jazdę zarówno tramwajom, jak i samochodom.
Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu remontu, objazdów oraz wszelkich zmian w organizacji ruchu można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Dróg Miasta Krakowa: zdmk.krakow.pl. Mieszkańcy Krakowa muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ remont torowiska na alei Solidarności to inwestycja, która z pewnością przyniesie efekty w przyszłości, ale wiąże się z krótkotrwałymi utrudnieniami.



![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)

![Ciało 55-letniego turysty z Nowego Sącza odnalezione w Tatrach. Tragiczny finał [FOTO] Turysta z Nowego Sącza, poszukiwania polskiego turysty w Tatrach, tragedia na Bystrej w Tatrach, tragiczny finał poszukiwań polskiego turysty, słowackie Tatry](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-cialo-55-letniego-turysty-z-nowego-sacza-odnalezione-w-tatrach-tragiczny-final-foto-1761348761.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze