Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano liczne siły i środki ratownicze. W akcji udział brały zastępy ochotniczej straży pożarnej z Lisiej Góry, Brnia, Żelazówki i Smęgorzowa, a także JRG 2 Tarnów i JRG Dąbrowa Tarnowska, a także zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.
- W piątek o godzinie 1:42 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w miejscowości Breń na drodze krajowej nr 73. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy wypadek 2 samochodów osobowych z czego jeden po zderzeniu dachował. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia razem z obecnymi już jednostkami PSP i OSP, a następnie na udzieleniu osobom biorącym udział w wypadku kwalifikowanej pierwszej pomocy. Trzy osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala. Działania jednostek z naszego powiatu zakończyły się około 2:30, a na miejscu zostały jednostki z powiatu tarnowskiego - relacjonują strażacy z OSP Żelazówka.
W wyniku wypadku kilka osób zostało poszkodowanych. Dokładna liczba rannych oraz ciężar ich obrażeń nie zostały na chwilę obecną podane do publicznej wiadomości.
Droga krajowa nr 73 w rejonie zdarzenia była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Dopiero około godziny 4:00 nad ranem udało się przywrócić ruch na tym odcinku. Przyczyny wypadku nie są na chwilę obecną znane. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność na drodze, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów może znacząco zmniejszyć ryzyko wypadku.
![Dachowanie na DK73 w Brniu. Trzy osoby poszkodowane [ZDJĘCIA] Dachowanie na DK73 w Brniu. Trzy osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/xl-dachowanie-na-dk73-w-brniu-trzy-osoby-poszkodowane-zdjecia-1736519051-full.jpg)






![Nocny pożar w Nowej Hucie. Czujka dymu zapobiegła tragedii na ul. Wyciąskiej [ZDJĘCIA] OSP Przylasek Rusiecki, pożar w nowej hucie, Nowa Huta, Kraków, ulica wyciąska w Krakowie, nocny pożar w nowej hucie](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-nocny-pozar-w-nowej-hucie-czujka-dymu-zapobiegla-tragedii-na-ul-wyciaskiej-zdjecia-1773200453.png)
Napisz komentarz
Komentarze