20-letni mieszkańcy powiatu tarnowskiego urządzili sobie nielegalne wyścigi, znacząco przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Ich brawurowa jazda została przerwana przez policjantów z tarnowskiej drogówki, którzy dokonali pomiaru prędkości ich pojazdów.
Szaleńcza jazda i recydywa
Mundurowi zmierzyli prędkość dwóch volkswagenów, którymi poruszali się młodzi kierowcy. Jeden z nich pędził z prędkością 140 km/h, a drugi 136 km/h, co stanowiło rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. W wyniku kontroli drogowej, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy, okazało się, że obaj kierowcy są recydywistami, co oznacza, że w przeszłości dopuścili się już podobnych wykroczeń.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci obligatoryjnie zatrzymali prawa jazdy obu kierowcom. Ponadto, system policyjny wykazał, że wykroczenie zostało popełnione w warunkach recydywy, co skutkowało nałożeniem na każdego z kierowców kary finansowej w wysokości 5000 złotych. Dodatkowo, ich konta kierowcy zostały obciążone 15 punktami karnymi.
Reakcja na zgłoszenia mieszkańców
Interwencja policji była odpowiedzią na liczne zgłoszenia mieszkańców Wierzchosławic, którzy alarmowali o notorycznym przekraczaniu prędkości na tym odcinku drogi. Jak się okazało, ich obawy były w pełni uzasadnione.
Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Brawurowa jazda, szczególnie w obszarze zabudowanym, stwarza ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zapowiadają, że będą stanowczo reagować na wszelkie przypadki łamania przepisów, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach powiatu tarnowskiego.



![Beata Szydło na czele małopolskiego PiS. Zwarcie szeregów przed wyborami? [SONDA] Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwości, PiS, polityka, Małopolska, PiS Małopolska](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-beata-szydlo-na-czele-malopolskiego-pis-zwarcie-szeregow-przed-wyborami-1761866565.jpg)
![Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Krakowskiej w Michałowicach [FOTO] Michałowice, powiat krakowski, wypadek drogowy, zderzenie dwóch samochodów osobowych, wypadek drogowy Michałowicach, akcja ratunkowa, poszkodowane osoby](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-dwoch-osobowek-na-ulicy-krakowskiej-w-michalowicach-foto-1761852323.jpg)
![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)

![Ciało 55-letniego turysty z Nowego Sącza odnalezione w Tatrach. Tragiczny finał [FOTO] Turysta z Nowego Sącza, poszukiwania polskiego turysty w Tatrach, tragedia na Bystrej w Tatrach, tragiczny finał poszukiwań polskiego turysty, słowackie Tatry](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-cialo-55-letniego-turysty-z-nowego-sacza-odnalezione-w-tatrach-tragiczny-final-foto-1761348761.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze