- Do zdarzenia doszło o godzinie 18:19 na 434. kilometrze autostrady A4, w powiecie wielickim, na pasie ruchu w kierunku Krakowa. Według wstępnych ustaleń, 19-latek postanowił zażyć kąpieli w zbiorniku przeciwpożarowym, położonym w pobliżu parkingu MOP Podłęże. Niestety, w pewnym momencie zniknął pod powierzchnią wody - informuje mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Akcja ratunkowa i dramatyczny finał
Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Krakowa. Do akcji włączono sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Nurkowie niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Po krótkim czasie udało im się wydobyć mężczyznę z wody.
Podjęto natychmiastową reanimację krążeniowo-oddechową (RKO), jednak wysiłki ratowników okazały się bezskuteczne. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 19-latka.
Ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem: Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą!
Ta tragiczna sytuacja jest kolejnym przypomnieniem o ogromnym zagrożeniu, jakie niosą ze sobą nieoznakowane i niestrzeżone zbiorniki wodne. Kąpiel w takich miejscach, zwłaszcza w upalne dni, może skończyć się tragicznie. Brak odpowiedniego nadzoru, nieznane dno, zmienna głębokość oraz potencjalne wiry czy prądy to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że kąpiel poza wyznaczonymi kąpieliskami jest skrajnie niebezpieczna.



![Policja publikuje nagranie dramatycznej akcji w Myślenicach [FILM] Policja publikuje nagranie dramatycznej akcji w Myślenicach [FILM]](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-policja-publikuje-nagranie-dramatycznej-akcji-w-myslenicach-film-1765550099.jpg)
![Dramatyczny wypadek w Sieprawiu. Nie żyje 21-letni kierowca, LPR w akcji [ZDJĘCIA] Siepraw, wypadek drogowy, tragiczny wypadek, tragedia w sieprawiu, tragedia w powiecie myślenickim, akcja ratunkowa, reanimacja](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-tragiczny-wypadek-w-sieprawiu-kierowca-reanimowany-lpr-w-akcji-zdjecia-1765206123.jpg)
![Nie żyje mężczyzna, który wpadł do rzeki Tymówki w Tworkowej [FOTO] Tworkowa, powiat brzeski, na sygnale, tragiczna wiadomość, wypadek, mężczyzna wpadł do rzeki](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-nie-zyje-mezczyzna-ktory-wpadl-do-rzeki-tymowki-w-tworkowej-foto-1765201896.jpg)

![Pożar przy ulicy Klasztornej w Krakowie. Jedna osoba poparzona [FILM] Kraków, ulica Klasztorna, Nowa Huta, pożar w Nowej Hucie, na sygnale, akcja gaśnicza, akcja służb](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-klasztornej-w-krakowie-jedna-osoba-poparzona-film-1764249467.jpg)
![Pierwsza porażka u siebie! Cracovia przegrywa sensacyjnie z Motorem Lublin [ZDJĘCIA] Cracovia, motor Lublin, PKO ekstraklasa, piłka nożna, Kraków, ulica Kałuży](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-pierwsza-porazka-u-siebie-cracovia-przegrywa-sensacyjnie-z-motorem-lublin-1763856115.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze