Do wypadku doszło w godzinach wieczornych, w czwartek 14 sierpnia na terenie miejscowości Dębno w powiecie brzeskim. Prowadząca motocykl kobieta prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem i doszło do upadku. Poszkodowana trafiła pod opiekę przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.
W akcji ratunkowej wzięli udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzesku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i punkt scenariusze policji którzy ustalali okoliczności, a także przyczyny zdarzenia.
Jak jeździć motocyklem bezpiecznie?
Motocykl to wolność, ale też duża odpowiedzialność. Pamiętaj, że w zderzeniu z samochodem jesteś znacznie bardziej narażony na obrażenia. Dlatego tak ważne jest, by myśleć o bezpieczeństwie na każdym etapie – od przygotowania motocykla po styl jazdy.
Przygotowanie to podstawa
Przed każdą przejażdżką sprawdź stan techniczny swojej maszyny. Upewnij się, że opony mają odpowiednie ciśnienie i bieżnik, a hamulce działają bez zarzutu. Opony to jedyny punkt styku z nawierzchnią, dlatego ich stan ma kluczowe znaczenie. Zawsze zakładaj kompletną odzież ochronną, nawet na krótkie trasy. Kask, rękawice, kurtka z ochraniaczami i buty motocyklowe to nie opcjonalne akcesoria, a obowiązkowy element każdego motocyklisty. Nie zapominaj też o tym, że ubiór powinien być widoczny – jaskrawe kolory i odblaski mogą uratować ci życie.
Jazda z wyobraźnią
Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych pojazdów. Daje ci to więcej czasu na reakcję w nieprzewidzianej sytuacji. Prowadź motocykl w sposób przewidywalny i płynny. Unikaj gwałtownych manewrów i zawsze sygnalizuj swoje zamiary. Bądź szczególnie czujny na skrzyżowaniach i w miejscach, gdzie inni uczestnicy ruchu mogą cię nie zauważyć. Pamiętaj, że wielu kierowców samochodów może cię nie widzieć, dlatego zawsze jeździj tak, jakbyś był niewidzialny. Ograniczone zaufanie to w tym wypadku twoja tarcza.
Rozwój umiejętności
Jeśli czujesz, że brakuje ci doświadczenia, rozważ kursy doskonalenia techniki jazdy. Uczestnictwo w nich pozwala podnieść swoje umiejętności i pewność siebie w kontrolowanych warunkach. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz wszystkiego i zawsze możesz nauczyć się czegoś nowego. Bezpieczna jazda to ciągły proces uczenia się i dostosowywania do warunków na drodze
![Wypadek na motocyklu w Dębnie. Motocyklistka z obrażeniami [ZDJĘCIA] wypadek motocyklistki, powiat brzeski, Dębno, wypadek w Dębnie, poszkodowana motocyklistka, akcja ratunkowa, na sygnale, motocykl](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/xl-wypadek-na-motocyklu-w-debnie-motocyklistka-z-obrazeniami-zdjecia-1755227499.jpg)




![Gorący protest w mroźnym Krakowie. 1500 osób przeciwko SCT pod siedzibą ZDMK [FOTO, FILMY] SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, Kraków, protest mieszkańców, protest krakowian, protest w Krakowie, Kraków strefa czystego transportu](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-goracy-protest-w-mroznym-krakowie-1500-osob-przeciwko-sct-pod-siedziba-zdmk-foto-filmy-1768054206.jpg)

!["Fotopułapki na diesle" znikają tak jak znaki. Trwa walka z SCT w Krakowie [ZDJĘCIA] Kraków, SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, fotopułapki, montowane na drzewach fotopułapki, znaki SCT](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-fotopulapki-na-diesle-znikaja-tak-jak-znaki-trwa-walka-z-sct-w-krakowie-zdjecia-1768780115.png)


Napisz komentarz
Komentarze