Policjanci rozbili grupę oszustów działającą w Małopolsce
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpracowali i zatrzymali grupę oszustów, która wyłudziła od mieszkańca Myślenic ponad 400 tys. złotych. W sprawie zatrzymano już dziewięć osób, a śledczy sprawdzają, czy podejrzani mają na koncie inne podobne przestępstwa.
Jak doszło do oszustwa?
13 lutego br. 42-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego odebrał telefon od mężczyzny, który podał się za pracownika banku z działu do zwalczania przestępczości. Rzekomy bankowiec poinformował go, że padł ofiarą nieuczciwych pracowników instytucji. Tak rozpoczęła się rozmowa, w wyniku której pokrzywdzony stracił swoje oszczędności życia – ponad 400 tys. zł.
Zatrzymania w całym kraju
Policjanci ustalili, że za oszustwem stała grupa cudzoziemców pełniących różne role w procederze. Do zatrzymań doszło w kilku miastach Polski:
- 16 lutego, Żyrardów – zatrzymano 40-letniego obywatela Gruzji oraz 19- i 26-letniego obywatela Ukrainy.
- Warszawa – wpadli 36-latek i 24-latek, obaj z Ukrainy.
- 15 kwietnia – policjanci zatrzymali 51-letnią kobietę w Bielsku-Białej, 33-latka w Warszawie oraz 20-letnią kobietę w Łodzi, również obywateli Ukrainy.
- 22 września, Kraków – w jednym z hoteli zatrzymano 24-latkę z Ukrainy.

Konsekwencje prawne
Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w oszustwie. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności, a dodatkowo – wydalenie z kraju.
Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i badają, czy zatrzymana grupa mogła dopuścić się również innych oszustw na terenie Polski.






![Nocny pożar w Nowej Hucie. Czujka dymu zapobiegła tragedii na ul. Wyciąskiej [ZDJĘCIA] OSP Przylasek Rusiecki, pożar w nowej hucie, Nowa Huta, Kraków, ulica wyciąska w Krakowie, nocny pożar w nowej hucie](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-nocny-pozar-w-nowej-hucie-czujka-dymu-zapobiegla-tragedii-na-ul-wyciaskiej-zdjecia-1773200453.png)

Napisz komentarz
Komentarze