Życiowe wyniki Polek
Konkurs w Falun przyniósł polskim kibicom prawdziwą sensację. Anna Twardosz, której dotychczasowym rekordem było 15. miejsce w Ljubnie, pokazała wielką klasę i odporność psychiczną. Po skoku na 83,5 metra w drugiej serii, zdołała awansować do elitarnej najlepszej dziesiątki, co stanowi jej absolutnie najlepszy wynik w dotychczasowej karierze w Pucharze Świata. Jej występ świadczy o stabilizacji formy i rosnących ambicjach w międzynarodowej rywalizacji.
Równie spektakularnie zaprezentowała się młodsza Pola Bełtowska. Skacząc w drugiej serii 86,5 metra, utrzymała swoje 14. miejsce z pierwszej rundy. Dla Bełtowskiej jest to dopiero drugi raz, kiedy zdobywa pucharowe punkty, zdecydowanie bijąc swój dotychczasowy rekord, którym było 28. miejsce zanotowane w poprzednim sezonie w Lake Placid. Oba wyniki, 10. i 14. miejsce, są dowodem na to, że polskie skoki kobiece przechodzą transformację.
O włos od kompletu punktujących Polek
Niewiele brakowało, by historyczny sukces był jeszcze pełniejszy. Nicole Konderla-Juroszek po skoku na 80 metrów, ostatecznie uplasowała się na 32. miejscu. Do awansu do serii finałowej i zdobycia pucharowych punktów zabrakło jej zaledwie pół punktu. Mimo braku kwalifikacji do TOP30, jej wynik, bliski punktowanej strefie, dopełnia obraz dobrej dyspozycji całej polskiej ekipy.
Rywalizację w Falun zdominowała liderka klasyfikacji generalnej, Japonka Nozomi Maruyama, która po skokach na 94 i 91 metrów, pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Słowenka Nika Prevc, a podium uzupełniła Austriaczka Lisa Eder. Mimo silnej międzynarodowej konkurencji, polskie skoczkinie udowodniły, że są w stanie wytrzymać presję i skutecznie walczyć o czołowe lokaty w cyklu Pucharu Świata.
Ten historyczny konkurs w Falun z pewnością doda wiatru w żagle całej kadrze kobiecej i jest najlepszym prognostykiem przed kolejnymi startami w Pucharze Świata.






![Nocny pożar w Nowej Hucie. Czujka dymu zapobiegła tragedii na ul. Wyciąskiej [ZDJĘCIA] OSP Przylasek Rusiecki, pożar w nowej hucie, Nowa Huta, Kraków, ulica wyciąska w Krakowie, nocny pożar w nowej hucie](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-nocny-pozar-w-nowej-hucie-czujka-dymu-zapobiegla-tragedii-na-ul-wyciaskiej-zdjecia-1773200453.png)

Napisz komentarz
Komentarze