Sporty zimowe

Na zdjęciu kadr z meczu finałowego o tytuł Mistrza Polski
Re-Plast Unia Oświęcim z tytułem Mistrza Polski!!!

W niedzielny wieczór na lodowisku w Katowicach po wspaniałym i bardzo czystym spotkaniu Re-Plast Unia Oświęcim pokonała po dogrywce 1:0 GKS Katowice i zdobyła tytuł Mistrza Polski. Bramkę na wagę złotego medalu zdobył Mark Kaleinikovas. Oświęcim dziś nie zaśnie.

14.04.2024 22:58
Na zdjęciu Aleksander Zniszczoł, trzeci skoczek finału Pucharu Świata w Planicy
Świetne loty Polaków. Aleksander Zniszczoł na podium!!!

To był zdecydowanie najlepszy występ biało-czerwonych w sezonie. Aleksander Zniszczoł po lotach na odległość 237 i 237,5 metra zajął trzecie miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata na Letalnicy (HS240) w Planicy. Na piątej pozycji znalazł się Piotr Żyła, który w drugiej serii poleciał aż na 240 metr. Zwyciężył Austriak Daniel Huber i to on zapewnił sobie małą Kryształową Kulę za loty narciarskie.

24.03.2024 13:45
Na zdjęciu Kamil Stoch podczas Pucharu Świata w Zakopanem
Kamil Stoch latał w piątek najdalej z Polaków

Peter Prevc zwyciężył w piątkowym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamuciej skoczni w Planicy (HS240). Słoweniec triumfował po skokach na odległość 237,5 m oraz 231 m. Drugie miejsce na podium zajął Daniel Huber, a trzecie Johann Andre Forfang. Najlepszym z naszych zawodników był Kamil Stoch plasując się ostatecznie na 11. miejscu.

23.03.2024 03:29
Na zdjęciu Paweł Wąsek, zwycięzca konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem
Paweł Wąsek wygrywa na Wielkiej Krokwi w Zakopanem

W niedzielnych zawodach rozgrywanych w warunkach hybrydowych na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem pięciu Polaków awansowało do czołowej „30". Konkurs wygrał Paweł Wąsek, który po pierwszej serii zajmował 2. pozycję, a w finale popisał się świetną 147-metrową próbą, co dało mu pierwsze w karierze zwycięstwo w zimowym cyklu Pucharu Kontynentalnego (CoC).

18.03.2024 16:52
Na zdjęciu świetnie latający w Vikersund Aleksander Zniszczoł
Dalekie loty i rekord życiowy Aleksandra Zniszczoła

Świetnie w niedzielnych konkursach Pucharu Świata spisał się Aleksander Zniszczoł. Polak zajął 10 lokatę w pierwszym jednoseryjnym konkursie na Vikersundbakken i był 7 w drugim konkursie cyklu Raw Air, lądując na 243 metrze, czyli nowym rekordzie życiowym. Po raz 13 w bieżącym sezonie zwyciężył Stefan Kraft, zapewniając sobie tym samym triumf w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

17.03.2024 20:55
Na zdjęciu najlepszy z biało-czerwonych podczas piątkowych lotów Aleksander Zniszczoł
Dalekie loty Aleksandra Zniszczoła na Vikersundbakken

Reprezentanci Polski z wyjątkiem Macieja Kota zapewnili sobie awans do sobotniego konkursu indywidualnego lotów narciarskich w ramach Raw Air. Najlepiej z Polaków latał w piątek Aleksander Zniszczoł, który po uzyskaniu 228,5 metra zajął piąte miejsce. Warto podkreślić, że w treningach Olek zajmował pierwsze i trzecie miejsce. W prologu na Vikersundbakken zwyciężył Słoweniec Peter Prevc (235,5 m).

16.03.2024 03:36
Na zdjęciu Dawid Kubacki, czternasty zawodnik środowego konkursu w Trondheim
Pięciu biało-czerwonych z punktami w Trondheim

Dawid Kubacki był najlepszym z Polaków w środowym konkursie Pucharu Świata i cyklu Raw Air w norweskim Trondheim. Punkty zdobyli jeszcze Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot. Zwyciężył Stefan Kraft, drugi był Daniel Tschofenig, natomiast trzeci kolejny z Austriaków Jan Hoerl.

13.03.2024 21:27
Na zdjęciu najlepszy z Polaków w sobotnim konkursie w Oslo Piotr Żyła
Piotr Żyła 12 w sobotnim konkursie na skoczni w Oslo

Sobotni konkurs Pucharu Świata i cyklu Raw Air padł łupem Stefana Krafta. Austriak zwyciężył po raz 41 w karierze i zbliżył się do Kryształowej Kuli. Najlepszym z biało-czerwonych na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo był Piotr Żyła, zajmując 12 miejsce. Punkty pucharowe zdobyli jeszcze Kamil Stoch oraz Maciej Kot.

10.03.2024 00:45
Na zdjęciu Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem
Skoczkowie z awansem w Oslo. Skoczkinie lądują na buli

Polscy skoczkowie narciarscy awansowali w komplecie do sobotniego konkursu Pucharu Świata i cyklu Raw Air w Oslo. Najlepszym z biało-czerwonych był 20 w prologu Aleksander Zniszczoł. Fatalnie spisały się nasze skoczkinie, które odpadły już po kwalifikacjach.

09.03.2024 00:03
Na zdjęciu Aleksander Zniszczoł, który zajął trzecie miejsce w Lahti
Aleksander Zniszczoł na trzecim miejscu w Lahti. Życiowy sukces!!!

Wspaniałe zakończenie kolejnego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich dla biało-czerwonych. Aleksander Zniszczoł po skokach na odległość 128,5 i 129,5 metra zajął trzecie miejsce w niedzielnych zawodach na skoczni Salpausselka (HS130) w Lahti. To życiowy sukces i pierwsze pucharowe podium Olka. Zwyciężył Austriak Jan Hoerl, wyprzedzając Słoweńca Petera Prevca.

03.03.2024 18:13
Na zdjęciu świetnie skaczący w sobotę Aleksander Zniszczoł
Polska drużyna skoczków na "czwórkę" w sobotnim konkursie

Polscy skoczkowie w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł zajęli czwarte miejsce w sobotnim konkursie drużynowym na skoczni w Lahti. Zwyciężyli Norwegowie, pokonując zdecydowanie Austriaków i Niemców. Warto zaznaczyć, że Aleksander Zniszczoł uzyskał trzecią notę indywidualną w zawodach.

02.03.2024 21:13
Na zdjęciu Aleksander Zniszczoł, ósmy zawodnik piątkowego konkursu w Lahti
Aleksander Zniszczoł na ósmym miejscu w Lahti. Triumf Lovro Kosa

Świetne skoki oddawał w piątkowych seriach na skoczni w Lahti Aleksander Zniszczoł. Polak zakończył konkurs na bardzo dobrym, ósmym miejscu i jako jedyny z biało-czerwonych zdobył pucharowe punkty. Zwyciężył po raz drugi w karierze Słoweniec Lovro Kos. W zawodach Pań na 29 pozycji uplasowała się Anna Twardosz.

02.03.2024 03:44