Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
NEWSY :
Reklama
Reklama
Reklama
Policja podaje wstępne okoliczności tragedii na Orawie

Tragiczny wypadek w Chyżnem: Nie żyje 28-latka po zderzeniu z ciężarówką na DK7 [ZDJĘCIA]

Wczesnym rankiem na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Chyżne doszło do katastrofalnego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym zginęła młoda kobieta. Około godziny 5:40, na odcinku prowadzącym bezpośrednio do granicy państwa ze Słowacją, zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy oraz ciężarowy. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe, jednak obrażenia odniesione przez kierującą autem osobowym okazały się śmiertelne, co wymusiło wielogodzinną blokadę tej kluczowej arterii komunikacyjnej.
Podhale, Orawa, Chyżne, powiat nowotarski, tragiczny wypadek, nie żyje 28-letnia kobieta, nie żyje 28-latka z gminy Jabłonka

Autor: KPP w Nowym Targu

Podziel się
Oceń

Szczegółowy przebieg tragicznego zdarzenia drogowego w miejscowości Chyżne

Wstępne ustalenia pracujących na miejscu funkcjonariuszy policji pozwoliły na odtworzenie pierwszych okoliczności tego tragicznego wypadku. Z analizy śladów wynika, że samochód osobowy marki Mazda, którym podróżowała 28-letnia mieszkanka gminy Jabłonka, uderzył w samochód ciężarowy marki Mercedes wyposażony w naczepę. Za kierownicą ciężarówki siedział 42-letni mężczyzna, również będący mieszkańcem tej samej gminy, który w wyniku zderzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Niestety, siła uderzenia była tak potężna, że 28-letnia kierująca Mazdą poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Służby medyczne, które przybyły na odcinek drogi krajowej nr 7 tuż przed granicą, mogły jedynie stwierdzić zgon młodej kobiety. Śledczy zabezpieczyli oba pojazdy do dalszych badań technicznych, które mają pomóc w wyjaśnieniu, w jaki sposób doszło do kontaktu między tak różnymi gabarytowo środkami transportu na tym prostym teoretycznie odcinku trasy.

Działania służb ratunkowych i wielogodzinne utrudnienia na drodze krajowej nr 7

Bezpośrednio po wypadku droga krajowa nr 7 w miejscowości Chyżne została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Przez kilka godzin ruch na trasie prowadzącej w kierunku Słowacji był niemożliwy, co spowodowało utworzenie się zatorów drogowych. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wyznaczyli objazdy dla samochodów osobowych i ciężarowych, starając się zminimalizować paraliż komunikacyjny w tym strategicznym regionie przygranicznym.

W akcji brały udział liczne jednostki policji, które kierowały nadjeżdżające pojazdy na alternatywne trasy, informując kierowców o przewidywanym czasie trwania utrudnień. Służby drogowe oraz straż pożarna pomagały w zabezpieczeniu rozbitych pojazdów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na asfalt w wyniku zderzenia. Dopiero po zakończeniu kluczowych czynności procesowych i usunięciu wraków, przepustowość drogi krajowej nr 7 została przywrócona do normy.

Dochodzenie pod nadzorem prokuratora i apel policji o rozwagę na drodze

Wyjaśnianiem dokładnych przyczyn i okoliczności tragedii zajmują się obecnie policjanci z lokalnej komendy, którzy prowadzą czynności pod bezpośrednim nadzorem prokuratora. W oględzinach miejsca wypadku oraz uszkodzonych pojazdów brał udział również biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którego opinia będzie kluczowa dla ustalenia winy lub ewentualnej awarii technicznej. Śledczy badają m.in. prędkość pojazdów, warunki atmosferyczne panujące tuż przed godziną 6:00 oraz stan psychofizyczny kierowcy ciężarówki.

W związku z tym dramatycznym incydentem policja ponownie wystosowała apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Funkcjonariusze przypominają, że poranne godziny oraz bliskość granic, gdzie panuje natężony ruch ciężki, wymagają od kierowców maksymalnego skupienia i stosowania się do poleceń wydawanych przez pracujące na drogach służby. Każdy błąd w takich warunkach może nieść za sobą nieodwracalne skutki, czego bolesnym przykładem jest poranny wypadek w gminie Jabłonka.


Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

WKRÓTCE W KINACH
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dołącz do nas!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama