Poszukiwania na zbiorniku Korzeń: wyścig z czasem
Zdarzenie miało miejsce w czwartek 14 sierpnia tuż po godzinie 19:30 w miejscowości Skrzyszów. Zgłoszenie o możliwym utonięciu postawiło w stan gotowości lokalne służby ratunkowe. Według relacji 52-letni mężczyzna postanowił przepłynąć zbiornik wpław, po chwili zniknął pod wodą. Drugi z nich 36-latek, w momencie kiedy nie mógł dostrzec swojego kolegi zaalarmował służby.
Na miejsce natychmiast skierowano liczne zastępy straży pożarnej, a także specjalistyczne jednostki. W akcji uczestniczyło łącznie 29 strażaków, w tym wykwalifikowane grupy wodno-nurkowe, które przybyły z Tarnowa, a także z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie.
Działania ratowników były wielopłaszczyznowe. W pierwszej fazie skupiono się na dokładnym przeszukaniu linii brzegowej, a jednocześnie zespół z łodzi kontrolował powierzchnię wody. Najważniejszym elementem akcji były jednak poszukiwania podwodne. Zespół nurków, wspierany przez zaawansowany sonar, przeszukiwał dno zbiornika w nadziei na odnalezienie zaginionego mężczyzny.
Tragiczne odkrycie i apel służb
Dziś rano nurkowie powrócili na miejsce tragedii. Po kilku godzinach intensywnych działań pod wodą natrafili na ciało zaginionego. Mężczyzna okazał się być mieszkańcem powiatu tarnowskiego. Informacja o jego śmierci wywołała ogromne poruszenie.
To już kolejny w tym sezonie letnim przypadek utonięcia. Policja i służby ratunkowe apelują do wszystkich, którzy spędzają czas nad wodą, o zachowanie szczególnej ostrożności. Wypoczynek nad wodą może być wspaniałym doświadczeniem, ale tylko pod warunkiem, że przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa:
Nigdy nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu. Nawet niewielka ilość może zaburzyć twoją ocenę sytuacji i koordynację.
Pływaj tylko w wyznaczonych do tego miejscach, gdzie czuwają ratownicy.
Nie skacz do wody na główkę, zwłaszcza w nieznanym miejscu. Może to prowadzić do tragicznego urazu kręgosłupa.
Pilnuj dzieci, nawet jeśli wydaje ci się, że są bezpieczne. Nigdy nie spuszczaj ich z oka!
Tragedia nad zalewem w Skrzyszowie przypomina o kruchości życia i o tym, jak ważne jest, aby zawsze mieć na uwadze bezpieczeństwo, ciesząc się urokami lata.
![Dramat w Skrzyszowie: Tragiczny finał poszukiwań nad zalewem [ZDJĘCIA] utonięcie Skrzyszów, tragedia nad zalewem Skrzyszów, ciało mężczyzny znalezione Skrzyszów, wypadek nad wodą Skrzyszów, poszukiwania zalew Skrzyszów](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/xl-dramat-w-skrzyszowie-tragiczny-final-poszukiwan-nad-zalewem-zdjecia-1755264950.jpg)





![Gorący protest w mroźnym Krakowie. 1500 osób przeciwko SCT pod siedzibą ZDMK [FOTO, FILMY] SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, Kraków, protest mieszkańców, protest krakowian, protest w Krakowie, Kraków strefa czystego transportu](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-goracy-protest-w-mroznym-krakowie-1500-osob-przeciwko-sct-pod-siedziba-zdmk-foto-filmy-1768054206.jpg)

!["Fotopułapki na diesle" znikają tak jak znaki. Trwa walka z SCT w Krakowie [ZDJĘCIA] Kraków, SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, fotopułapki, montowane na drzewach fotopułapki, znaki SCT](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-fotopulapki-na-diesle-znikaja-tak-jak-znaki-trwa-walka-z-sct-w-krakowie-zdjecia-1768780115.png)


Napisz komentarz
Komentarze