Wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz miejskich inicjatyw obywatelskich, zgromadziło przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządu i lokalnych mediów.
Święto społecznego zaangażowania
Celem konkursu jest wyróżnienie osób, organizacji i projektów, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju krakowskiej społeczności i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego. Gala była okazją do wspólnego świętowania, wymiany doświadczeń i zaprezentowania działań, które zmieniają życie mieszkańców na lepsze.
Laureaci otrzymali statuetki w trzech kategoriach: Osoba, Organizacja oraz Projekt. Uroczystości towarzyszyły prezentacje wyróżnionych inicjatyw i krótkie wystąpienia ich twórców – pełne pasji, zaangażowania i inspiracji.
Laureaci i wyróżnieni
Organizacja pozarządowa:
Laureat:
Fundacja DOBRZE ŻE JESTEŚ
Wyróżnienia:
Stowarzyszenie Europe4Youth
Oddział Miejski Krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Fundacja Aktywności i Edukacji Społecznej FAES
Zróbmy Sobie Kraków
Fundacja Poza Pudełkiem – Razem dla Edukacji
Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca
Krakowski Klub Morsów Kaloryfer
Projekt:
Laureat:
Atelier Wartości – za projekt „#ZNapędemNA4łapy”
Wyróżnienie:
Fundacja Popatrz Sercem – za projekt „Okiem Seniora”
Osoba:
Laureatka:
Agnieszka Żak – wolontariuszka Zaczytani.org oraz organizatorka wolontariatu pracowniczego
Wyróżnienia:
Magdalena Peszko‑Doktor (Fundacja Popatrz Sercem)
Edyta Jaśkowiak (Stowarzyszenie Jududoro)
Stanisława Przebindowska (Hospicjum św. Łazarza w Krakowie)
„Okiem Seniora” wśród nagrodzonych projektów
W gronie wyróżnionych znalazł się projekt „Okiem Seniora”, realizowany przez portal M jak Małopolska wspólnie z Fundacją Popatrz Sercem. To wyjątkowa inicjatywa, która oddaje głos osobom starszym, zachęcając je do aktywności medialnej i społecznej. Seniorzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, pasjami i doświadczeniami, pokazując, jak cenne i potrzebne jest ich spojrzenie na współczesny świat.
Projekt promuje dialog międzypokoleniowy, integruje środowiska lokalne i udowadnia, że wiek nie jest barierą w aktywnym uczestnictwie w życiu społecznym. Wyróżnienie w konkursie to potwierdzenie, że działania takie jak „Okiem Seniora” mają realny wpływ na budowanie więzi i wzajemnego zrozumienia w społeczności.
Przestrzeń do współpracy i wymiany doświadczeń
Gala była nie tylko uroczystością wręczenia nagród, lecz także miejscem spotkań i rozmów między przedstawicielami różnych środowisk trzeciego sektora. Organizatorzy podkreślali, że jednym z głównych celów wydarzenia jest sieciowanie organizacji czyli tworzenie przestrzeni do współpracy, wymiany doświadczeń i wspólnego planowania przyszłych działań.
Tego typu spotkania sprzyjają budowaniu relacji i zacieśnianiu współpracy pomiędzy organizacjami działającymi w różnych obszarach – od kultury i edukacji, po pomoc społeczną i ekologię.
Gratulacje dla laureatów
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. To dowód, że wrażliwość społeczna, otwartość na drugiego człowieka i pasja mogą realnie zmieniać świat wokół nas.


![Maczety zniszczą strefę absurdu Miszalskiego? Rośnie gniew wobec SCT [SONDA] Maczety zniszczą strefę absurdu Miszalskiego? Rośnie gniew wobec SCT [SONDA]](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-maczety-zniszcza-strefe-absurdu-miszalskiego-rosnie-gniew-wobec-sct-1767118552.png)

![Gorący protest w mroźnym Krakowie. 1500 osób przeciwko SCT pod siedzibą ZDMK [FOTO, FILMY] SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, Kraków, protest mieszkańców, protest krakowian, protest w Krakowie, Kraków strefa czystego transportu](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-goracy-protest-w-mroznym-krakowie-1500-osob-przeciwko-sct-pod-siedziba-zdmk-foto-filmy-1768054206.jpg)

!["Fotopułapki na diesle" znikają tak jak znaki. Trwa walka z SCT w Krakowie [ZDJĘCIA] Kraków, SCT, strefa czystego transportu w Krakowie, fotopułapki, montowane na drzewach fotopułapki, znaki SCT](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-fotopulapki-na-diesle-znikaja-tak-jak-znaki-trwa-walka-z-sct-w-krakowie-zdjecia-1768780115.png)

Napisz komentarz
Komentarze