Celem święta było zachęcenie do wspólnego spędzenia czasu przez całe rodziny oraz nauczenia się bycia razem, a nie obok siebie, co niestety jest częstym zjawiskiem w polskich rodzinach.
Przyczynić się do tego miały wspólne spacery tematyczne, gry terenowe i zabawy - rodziców z dziećmi, a także pikniki rodzinne, najróżniejsze warsztaty i wystawy oraz akcje z zakresu ochrony zdrowia, porady i konsultacje.
Większość atrakcji była bezpłatna. Pozostałe były w preferencyjnych cenach.
Do udziału w niedzielnym wydarzeniu organizatorzy zaprosili jednostki miejskie, organizacje pozarządowe, firmy komercyjne oraz służby mundurowe.
Wojsko, straż pożarna, straż miejska straż graniczna i policja prezentowały swój sprzęt i pojazdy. Licznie przybyli do parku Krakowianie mogli zobaczyć również pokaz psów ratowniczych.
Dla najmłodszych Krakowian została zorganizowana strefa zabaw.
Krakowscy seniorzy również zostali zaproszeni do czynnego udziału w wydarzeniu. W namiotach w strefie seniora swoje miejsce znalazła również Fundacja “Popatrz Sercem”. W naszym namiocie chętni mogli zagrać w popularną grę “kółko i krzyżyk” w wersji 3D. Odwiedzający nasze stoisko goście najczęściej grali z dyżurującymi seniorami. Maluchy natomiast, w szczególny sposób upodobały sobie Mariusza, który z godną podziwu cierpliwością wprowadzał swoich “rywali” w arkana gry. Na zwycięzców czekały drobne nagrody w postaci kalendarzy, toreb i przypinek z logo fundacji.
Na szczęście nie rozpieszczająca nas w ostatnim okresie aura stanęła na wysokości zadania i dzień był nie tylko słoneczny, ale i ciepły.
Podczas wydarzenia odbywały się różnego występy artystyczne dzieci, młodzieży, a także seniorów. Nie zabrakło również konkursów, a krakowskie seniorki wzięły udział w pokazie mody.
 
                 
                                                             
                 
                 
                


![Niezwykle odkrycie w Piekielniku. Ujawniono pierwotną bryłę kościoła z XVIII wieku [FOTO] Kościół w Piekielniku, gmina Czarny Dunajec, sensacyjne odkrycie w Piekielniku, zabytek w Piekielniku, pierwotna bryła kościoła w Piekielniku](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykle-odkrycie-w-piekielniku-ujawniono-pierwotna-bryle-kosciola-z-xviii-wieku-foto-1761608644.jpg)
![Intensywne prace rewitalizacyjne na Wzgórzu Zamkowym w Dobczycach [ZDJĘCIA] Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, Dobczyce, powiat myślenicki, inwestycje, rewitalizacja zamku w Dobczycach, odbudowa ruin zamku w Dobczycach](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-intensywne-prace-rewitalizacyjne-na-wzgorzu-zamkowym-w-dobczycach-zdjecia-1761518353.jpg)

![Ciało 55-letniego turysty z Nowego Sącza odnalezione w Tatrach. Tragiczny finał [FOTO] Turysta z Nowego Sącza, poszukiwania polskiego turysty w Tatrach, tragedia na Bystrej w Tatrach, tragiczny finał poszukiwań polskiego turysty, słowackie Tatry](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-cialo-55-letniego-turysty-z-nowego-sacza-odnalezione-w-tatrach-tragiczny-final-foto-1761348761.jpg)
![Dublet Augustyniaka na wagę złota! Legia wygrywa w Krakowie [GALERIA ZDJĘĆ] Legia Warszawa, Szachtar Donieck, FC Shakhtar, Wisła Kraków, stadion Wisły, piłka nożna, Loga Konferencji UEFA](https://static2.mjakmalopolska.pl/data/articles/sm-4x3-dublet-augustyniaka-na-wage-zlota-legia-wygrywa-w-krakowie-galeria-zdjec-1761263278.jpg)

 
                 
                                
Napisz komentarz
Komentarze