Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
NEWSY :
Reklama
Reklama
Reklama

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w pracy techników z systemami Fibrelite

Tylko w pierwszych sześciu miesiącach 2024 roku odnotowano ponad 45 tysięcy wypadków przy pracy. Ta kalkulacja została przedstawiona przez Główny Urząd Statystyczny, który systematycznie publikuje informacje m.in. na temat specyfiki rynku pracy w Polsce. Najwyższy wskaźnik wypadkowości dotyczy przemysłu ciężkiego, który stanowi potencjalnie najbardziej niebezpieczną dla pracowników gałąź gospodarki.
  • 24.02.2025 13:42
Jak zwiększyć bezpieczeństwo w pracy techników z systemami Fibrelite

Kontuzje i urazy przytrafiają się technikom m.in. w przypadku prób podnoszenia i obsługiwania ciężkich pokryw betonowych. Wielu wypadków można uniknąć, stosując m.in. nowoczesne i dostosowane do współczesnych warunków rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo. Sprawdzamy, w jaki sposób można ograniczyć ryzyko występowania tego typu zdarzeń, zamieniając standardowe przykrycia kanałów technologicznych na te wykonane z materiałów kompozytowych.

Dlaczego ciężkie pokrywy dostępowe mogą być niebezpieczne w eksploatacji?

Punkty dostępowe instalacji technicznych najczęściej zabezpieczane są dedykowanymi włazami, dzięki którym można w stosunkowo łatwy sposób uzyskać wgląd do najbardziej newralgicznych obszarów instalacji i osprzętów zlokalizowanych pod ziemią. W praktyce obsługa masywnych przykryć stanowi nie lada wyzwanie dla kadry pracowniczej. Ryzyko nabawienia się urazów oraz kontuzji przez specjalistów realizujących zadania nie jest niczym zaskakującym. Mimo użycia profesjonalnych maszyn do unoszenia pokryw istnieje spore niebezpieczeństwo wystąpienia sytuacji niepożądanych. W celu ograniczenia tego ryzyka coraz częściej odchodzi się od montowania standardowych włazów betonowych, stalowych lub żeliwnych. Zamiast nich stawia się na bardziej zaawansowane i bezpieczniejsze rozwiązania.

Kompozytowe włazy, które mogą ograniczyć ryzyko wypadków przy pracy

Materiały kompozytowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach gospodarki. Stosuje się je powszechnie w przemyśle lotniczym, energetyce czy motoryzacji. Substancja syntetyczna, będąca materiałem niejednorodnym, może odznaczać się zdumiewającymi właściwościami odpornościowymi zyskując najważniejsze cechy swoich półproduktów. Jedną z pierwszych firm, która stworzyła pokrywy kompozytowe i zajmuje się ich produkcją jest Fibrelite. Rozwiązania tej brytyjskiej marki cechują się niezwykle niską wagą w porównaniu do powszechnie eksploatowanych pokryw. Włazy kompozytowe są wytrzymałe, odporne na ściskanie i są w stanie wytrzymać obciążenia związane z regularnym ruchem pieszym, samochodowym i ciężkiego sprzętu – dlatego coraz częściej można je zauważyć na stacjach paliw, w centrach logistycznych czy na lotniskach. Pokrywy najazdowe wyposażane są w dedykowany, ergonomiczny osprzęt, który ułatwia obsługę punktu przez techników, tym samym redukując ryzyko wypadków przy pracy. To zasługa m.in. domontowywanych rączek, które służą do bezpiecznego unoszenia przykryć.

Najważniejsze zalety stosowania pokryw kompozytowych

Brak perspektywy nabawienia się kontuzji podczas prowadzenia prac w studzienkach i kanałach technologicznych to wyższy komfort pracy i oszczędność dla firmy.

Kompozytowe zabezpieczenia kanałów technologicznych praktycznie z miejsca redukują konieczność stosowania specjalistycznych maszyn służących do podnoszenia pokryw. Kompozyt jest na tyle lekki, że może być podnoszony, zamykany i obsługiwany przez jednego, wyszkolonego technika. To szansa na dużą oszczędność finansową przedsiębiorstwa i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w obszarze podatnym na zagrożenia. Przedstawione pokrywy są:

  • trwałe i odporne na przenoszenie obciążeń sięgających 90 ton,
  • niewrażliwe na działanie wody czy śniegu,
  • wielokrotnie lżejsze od żeliwa, betonu i innych materiałów stosowanych do produkcji pokryw,
  • niepodatne na kradzież – wykazują zerową wartość na rynku skupu wtórnego,
  • dobrym izolatorem termicznym, w opcji mogą również nie przewodzić ladynków elektrycznych,
  • estetyczne, dające możliwość personalizacji (wygląd i właściwości fizyczne, takie jak np. antypoślizgowa powierzchnia).

Sprawdź, co przygotował oficjalny dystrybutor Fibrelite na rynek polski

Corrimex to sprawdzony, autoryzowany przedstawiciel marki Fibrelite na rynek w Polsce. To rodzinna firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu, która wiernie wdraża nowoczesne rozwiązania opracowywane przez ekspercki, brytyjski zespół inżynierów renomowanego przedsiębiorstwa. Jeśli zastanawiasz się, jakie rozwiązania mogą zwiększyć komfort pracy kadry technicznej i innowacyjność Twojego biznesu, być może warto zainteresować się tematem innowacyjnych pokryw kompozytowych. Odwiedź stronę https://pokrywynajazdowe.pl/ aby dowiedzieć się więcej.

Materiał partnera


WKRÓTCE W KINACH
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dołącz do nas!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama