Mroczna gra Sławomira W.
Sprawa Sławomira W. to porażający przykład, jak drapieżnicy wykorzystują internet do krzywdzenia dzieci. Mężczyzna, od 16 marca 2025 roku, przez kilka miesięcy prowadził regularne rozmowy z 12-letnią dziewczynką. Aby ukryć swój prawdziwy wiek i intencje, posługiwał się dwoma fikcyjnymi profilami – raz podawał się za 24-latka, innym razem za 40-latka, a nawet za zaledwie 17-letniego chłopaka.
Mimo że dziewczynka od początku jasno mówiła o swoim 12. roku życia, Sławomir W. nie przerywał kontaktu. Wręcz przeciwnie, usilnie namawiał ją do zachowania tajemnicy, wielokrotnie przypominając, by nikomu nie mówiła o ich rozmowach. Co gorsza, przesyłał jej niedozwolone treści, które następnie szybko usuwał, próbując zacierać ślady swojej przestępczej działalności.
Udaremnione spotkanie w Krakowie
Według zebranych informacji, Sławomir W. planował spotkanie z dziewczynką w Krakowie. Z uwagi na uszkodzony aparat w jej telefonie, mężczyzna zaoferował jej swój stary aparat. Po przekazaniu telefonu, jego plan zakładał zabranie dziecka do samochodu, by udać się w ustronne miejsce. Jego intencje były przerażające – szczegółowo opisywał swoje zamiary, które obejmowały dotykanie i całowanie intymnych części ciała dziecka.
Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji grupy GRAD Grupa Reagowania - Anioły Dzieciom, plany Sławomira W. zostały pokrzyżowane. Mężczyzna został ujęty i przekazany krakowskiej policji. Zebrany materiał dowodowy jasno wskazuje, że treści przesyłane przez Sławomira W. są zabronione i noszą znamiona czynu z art. 200 Kodeksu Karnego, który dotyczy przestępstw seksualnych wobec małoletnich.
Apel do Rodziców: Chrońmy dzieci razem!
Ta sprawa to kolejne, bolesne przypomnienie o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Dlatego ponownie apelujemy do wszystkich rodziców i opiekunów:
Monitorujcie aktywność swoich dzieci w internecie. Regularnie sprawdzajcie, z kim się kontaktują i jakie treści przeglądają.
Rozmawiajcie z nimi o bezpieczeństwie w sieci. Wyjaśniajcie, jakie są zagrożenia i jak reagować na podejrzane sytuacje.
Zwracajcie uwagę na wszelkie zmiany w zachowaniu dziecka. Jeśli staje się tajemnicze, nerwowe lub wycofane, może to być sygnał, że coś jest nie tak.
Pamiętajmy, że osoby o złych intencjach potrafią miesiącami budować relacje, manipulować i zdobywać zaufanie dzieci, by później wykorzystać je w tragiczny sposób. Jeśli Wy lub Wasze dziecko znaleźliście się w podobnej sytuacji, nie wahajcie się – natychmiast zgłoście to policji lub skontaktujcie się z fundacjami zajmującymi się ochroną dzieci. Wspólnie możemy chronić naszych najmłodszych!
Napisz komentarz
Komentarze